• אלטשולר שחם פרופרטיז רכשה 49% מהחזקותיה של אספן גרופ בבניין משרדים בהולנד

אלטשולר שחם פרופרטיז רכשה 49% מהחזקותיה של אספן גרופ בבניין משרדים בהולנד

כדי לרכוש את החלק בנכס גייסה פרופרטיז כ-30 מיליון שקלים | החשיפה להשקעות בנדל"ן מוצעת על ידי פרופרטיז ללקוחות כשירים של אלטשולר שחם, במטרה לאפשר גיוון ופיזור בתיק ההשקעות.

החברות אספן גרופ ואלטשולר שחם פרופרטיז חתמו על הסכם למכירת 49% מהחזקותיה של אספן גרופ בחברת נכס המחזיקה בבניין המשרדים Park Tower שרכשה במרכז העיר Amstelveen השוכנת דרומית לאמסטרדם. זאת בהמשך לדיווח של החברה מה-7 באוקטובר 2018, לפיה רכשה אספן גרופ, באמצעות חברה בת Aspen Real Estate investment BV, בניין משרדים יוקרתי תמורת כ-27.3 מיליון אירו.

במועד השלמת העסקה יונפקו לאלטשולר שחם פרופרטיז מניות בחברת הנכס בתמורה לסך של כ-30 מיליון שקלים (כ-7 מיליון אירו), כך שלאחר קבלת המימון מתאגיד בנקאי בחברת הנכס, יעמוד שיעור האחזקה של אלטשולר שחם בחברת הנכס על כ-49%. כלל יחידות ההשתתפות שווקו בהצלחה על ידי אלטשולר שחם פרופרטיז ללקוחות בית ההשקעות, תוך זמן קצר. החשיפה להשקעות בנדל"ן מוצעת על ידי פרופרטיז ללקוחות כשירים של אלטשולר שחם, במטרה לאפשר גיוון ופיזור בתיק ההשקעות. את העסקה ליוו עו"ד אמיתי נווה ממשרד עו"ד גדעון פישר ועו"ד דובי זולטק ממשרד עו"ד גולדפרב זליגמן.

הבניין, שנבנה בשנת 1998, שופץ בשנים 2014-2015, וכולל 10 קומות משרדים וחניות המשתרעים על שטח כולל של כ-11,452 מ"ר. דמי השכירות הממוצעים שמניב הנכס בשנה נאמדים בכ-2.1 מיליון אירו, המשקפים תשואה של כ-7.8% על ההשקעה. הנכס מושכר ל-15 שוכרים, שהעיקריים בהם הם הבנק ההולנדי Rabobank וחברת Regus – חברה בינלאומית מובילה העוסקת בהשכרת חללים משותפים.

בחודש נובמבר האחרון דיווחה אספן גרופ על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2018, בהן הציגה החברה עלייה של כ-21% בהכנסות הרבעון לכ-64 מיליון שקלים, לצד הכפלת הרווח הנקי הרבעוני לכ-29.5 מיליון שקלים.

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ, מציין כי "אנו שמחים להמשיך ולשתף פעולה עם הגופים המוסדיים בעסקאות משמעותיות שמבצעת החברה בשווקים הבינלאומיים, והפעם עם אלטשולר שחם, מבתי ההשקעות המובילים בישראל. רכישת הנכס בהולנד מהווה נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה העסקית של החברה להמשך ההתרחבות בשוק המשרדים ההולנדי שלהערכתנו הינו שוק אטרקטיבי, ואנו מזהים בו פוטנציאל להמשך צמיחה ועליית ערך. בכוונתנו להמשיך ולהעמיק את פעילותנו בהולנד, אותה אנו מסמנים כמדינת יעד מרכזית גם לשנים הבאות".

ארל צין, מנכ"ל אלטשולר שחם פרופרטיז, הוסיף: "אנחנו באלטשולר שחם שוקדים רבות על איתור העסקאות הטובות ביותר עבור קהל לקוחותינו. הנכסים הנבחרים על ידינו הם באיכות הגבוהה ביותר, עם שוכרים טובים ובמיקומים מרכזיים. אני מברך על הגיוס המוצלח והמהיר שמהווה אסמכתא לאמון שמביעים בנו לקוחותינו. גם בעסקה זאת מצאנו שותפים מקומיים איכותיים ואני בטוח כי העבודה לצד אספן גרופ היא התחלה של שותפות ארוכה".

אספן גרופ פועלת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה וישראל. כמו כן, לחברה קרקעות פנויות להשקעה. החברה פועלת מעת לעת, בהתאם להזדמנויות עסקיות בשוק הנדל"ן גם למימוש מבנים וקרקעות בתחום הנדל"ן.

בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל, אשר נכון ל-30 בספטמבר 2018 הינם בשטח כולל של כ-375 אלף מ"ר, המושכרים לכ-260 שוכרים בתפוסה של כ-95%. מנכ"ל החברה הוא גיא אליאס, ויו"ר החברה הוא גיא פרג.

אלטשולר שחם פרופרטיז הינה חברה בת של בית ההשקעות אלטשולר שחם. החברה הוקמה בכדי לתת לציבור המשקיעים את האפשרות להיחשף להשקעות נדל"ן מגוונות, פרטיות וציבוריות, להצטרף להשקעה ישירה בחברה המחזיקה בנכס, ובכך להרחיב את פיזור ההשקעות בתיק.

מערכת עדיף ,10/12/2018

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.