• הטבת מס נוספת למי שהפקיד לתיקון 190 עליה כמעט ולא מדברים ומאד חשוב להכיר

הטבת מס נוספת (רלוונטית לתיקון 190) עליה כמעט ולא מדברים ומאד חשוב להכיר.

אוקי הבנו תיקון 190 הוא האפשרות האטרקטיבית ביותר להשקעה בשוק ההון למי לזכאי: גיל 60 וקצבה בפועל מעל כ 4500 ₪. או למי שעדיין אין לו את אחד התנאים אך מוכן לרתק את הכסף עד אשר יתקיימו התנאים. אך קיימת הטבת מס נוספת עליה כמעט ולא מדברים ומאד חשוב להכיר.

אבל קודם הסבר: כאשר מפקידים לתיקון 190 הכסף "נצבע" באופן הבא: לדוגמא הפקדה של 500 אלף ₪.

33400 ₪ כקצבה מזכה – ניתן למשיכה על ידי היוון קצבה דרך פקיד שומה או כמשיכה שלא כדין עם קנס או להשאיר למוטבים בפטור ממס רווחי הון מלא.

466600 ₪ קצבה מוכרת –  ניתן למשוך ללא צורך לגשת לפקיד שומה ישירות מול הקופה במס של 15% נומינלי על הרווחים או למשוך כקצבה מוכרת פטורה ממס

 

חשוב לדעת שהפקדה לתיקון 190 היא במעמד עצמאי ומזכה להטבת מס לפי הפירוט מטה. כלומר ההפקדה לקצבה מזכה (33400 ₪) ניתן לקבל הטבת מס ובכך להקטין

את תשלום המס למס הכנסה. כידוע גם מי שפרש ומקבל פנסיה חודשית משלם מס הכנסה לפי המס השולי שלו. כיום קופות הגמל וחברות הביטוח חייבות להציג את החלוקה

בין קצבה מוכרת למזכה בדוחות השנתיים (מה שלא היה פעם) ובכך קל הרבה יותר להגיש בקשה לפטור לרשויות המס.

כיצד מקבלים את הפטור?

במסגרת הדוח השנתי חשוב מאד להגיש לרואה חשבון את הדוח השנתי מקופת גמל/מנהלים בו מפורטת ההפקדה לקצבה מוכרת וקצבה מזכה ולדאוג לקבל את הפטור.

אנא פנו אלי בכל שאלה,

 

תקרות הפקדה והטבות מס לעצמאים

הידעת כי ההפרשה השנתית המקסימאלית לקבלת הטבות מס הינה 33,408 ₪.

 • ההפקדה לקופת גמל במעמד עצמאי מבוצעת אך ורק על ידי העמית ללא תשלום מקביל של המעביד.
 • העמית זוכה לניכוי מההכנסה ולזיכוי מס בהתאם לתקרות שנקבעו.
 • עצמאי יכול להפריש לקופת גמל עד לשיעור הפקדות מירבי של 16% מהכנסתו המזכה (תקרת ההכנסה המזכה החודשית היא 17,400 ₪ כך שהתקרה השנתית הינה 208,800 ₪).


לנוחיותך סיכום הטבות המס להן הינך זכאי בעת הפקדה לקופת גמל במעמד עצמאי

הטבת ניכוי הטבת זיכוי הטבת ניכוי נוספת
כמה ניתן להפקיד?
עצמאי רשאי להפקיד עבור קופת גמל עד 7% מתקרת הכנסה מזכה חודשית.                     
כמה ניתן להפקיד?
עבור הטבת זיכוי של 35%,עצמאי רשאי להפקיד עבור קופת גמל עד 5%מתקרת הכנסה מזכה חודשית.   
כמה ניתן להפקיד?
עצמאי שהפקיד 7% לניכוי ו-5%לזיכוי זכאי להפקיד עוד 4%מתקרת ההכנסה המזכה חודשית.
חישוב שנתי:
208,800 * 7%=14,616 ₪  
חישוב שנתי:
208,800 * 5% = 10,440 ₪
חישוב שנתי:
208,800 * 4% = 8,352 ₪
שווי הטבת המס:
תלוי במדרגת המס השולי בה נמצא העצמאי.
שווי הטבת המס:
שיעור הזיכוי הינו 35% כך שהשווי המקסימאלי השנתי של הטבת המס הינו 10,440*35% =3,654 ₪.
שווי הטבת המס:
סה"כ הפקדה מקסימאלית שנתית אותה יכול לבצע עצמאי על מנת לקבל הטבות מס: 14,616 + 8,352 + 10,440 = 33,408 ₪.

 

ט.ל.ח

 

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.