• כדאי לדעת

תשואות האג"ח בשפל כל הזמנים, מדוע זה לא צפוי להשתנות בקרוב?

ברקע לחששות מנגיף הקורונה ונתוני המאקרו החלשים בארה"ב, שוק האג"ח הממשלתי עולה היום לשיא כל הזמנים. תפקיד אגרות החוב בשוק המימון והשינויים הרגולטוריים הצפויים בשנתיים הקרובות מאותתים כי אגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב צפויות לקבל עוד ביקושים רבים

קרא עוד...

מה כדאי לדעת לפני שמתחילים להשקיע בנדל"ן?

השקעה בנדל"ן הינה אחד מאפיקי ההשקעה הגדלים והמתפתחים בשנים האחרונות. אם בשנים קודמות, הרוב הגדול של המשקיעים הפרטיים היו מושקעים בשוק ההון הסחיר בלבד ונדל"ן היה מנת חלקם של גופים מוסדיים וחברות הביטוח, הרי שכיום ניתן לראות בבירור את השינוי המתהווה בקרב ציבור המשקיעים- יותר ויותר משקיעים בוחרים לשלב נדל"ן בין שאר אפיקי ההשקעה שלהם.

קרא עוד...

הישראלים השקיעו 2.4 מיליארד דולר בנדל"ן בארה"ב בתוך שנה

ישראל מככבת בחמישייה הפותחת של מדינות המקור של משקיעי הנדל"ן • שליש מהדירות בארה"ב מיועדות להשכרה • "שוק השכירות יכפיל עצמו בשנים הקרובות כשיותר יזמים יבנו לצורך השכרה"

קרא עוד...

פנסיונר, מגיע לך פטור נוסף ממס

הגעתם לגיל פרישה והתחלתם לקבל קצבת זקנה מהחיסכון הפנסיוני אתם זכאים לנצל את הפטור ממס על הקצבה. במטרה להקל עליכם בקבלת הפטור ישלח אליכם בימים הקרובים טופס 161י או טופס 161ח. על היתרונות והחסרונות במילוי הטפסים.

קרא עוד...

בחסות הריבית הנמוכה: ארנו נדל"ן ביצעה 5 גיוסי הון בשנה

שותפות הנדל"ן גייסה 163 מיליון שקל מינואר 2019. היא הלוותה כ־100 מיליון שקל לתשעה פרויקטי נדל"ן, בריבית ממוצעת של כ־11%. בשנתה הראשונה הניבה תשואה שנמוכה מהיעד שלה (7.5%), אך ברבעון הרביעי התשואה כבר עמדה על 2.35%

קרא עוד...

ילין לפידות מצטיינת העשור, אחרי קרב צמוד עם אלטשולר

דירוג העשור של כלכליסט וקלי לקרנות ההשתלמות מציג ענף תחרותי שבו מדברת בעיקר התשואה, עם פערים משמעותיים בין שני המקומות הראשונים ליתר המנהלים. כך הצליחו בתי ההשקעות שמנוהלים על ידי המייסדים שלהם לנצח את השוק

קרא עוד...

למה כדאי לנטוש את מנהלי התיקים, ולאן כדאי להעביר את הכסף?

דינוזאור לעומת טסלה: יש לכם מנהל תיקים או תיק ני"ע בבנק? זמן לשקול מחדש דרך איזה מכשיר השקעה להיחשף  - יש אלטרנטיבות טובות

קרא עוד...

מה עושים כשהריבית נמוכה: כך תמנפו את הכסף שלכם

בעולם של ריביות נמוכות נדרשת הגדלה של הסיכון כדי להגיע לתשואות סבירות - אך זוהי פרקטיקה מסוכנת. איך בוחרים כיצד למנף את ההון האישי ומה חשוב לדעת לפני שמסכנים את הכספים שלנו? המדריך המלא

קרא עוד...

יש לי ביטוח סיעודי, מה קורה עכשיו? כל מה שכדאי לדעת על הסערה בענף הביטוח

האם גם קופות החולים יכולות להודיע כי הן מוותרות על הביטוח הסיעודי? האם כדאי להחליף חברה או שעדיף להישאר באותה אחת? היה לי ביטוח סיעודי פרטי, והפסקתי לשלם אותו. האם עדיין אקבל פיצוי? ■ שאלות ותשובות

קרא עוד...

השקעות אלטרנטיביות למתחילים: 5 מושגים בסיסיים שחייבים להכיר

תחום ההשקעות עלול להיות מרתיע עבור מי שאינו בקיא בו. הוא מורכב משלל עקרונות עסקיים, פסיכולוגיה אנושית, חישובים מתמטיים, השפעות גיאופוליטיות – והרבה ז’רגון. משקיעים נתקלים לא פעם במונחים שאינם מבינים, אבל ברגע שקופצים למים – פשוט מתחילים לשחות. אנחנו כאן כדי לעזור לכם בטבילה הראשונה.

קרא עוד...

מחדשות את ההסתערות על ת"א: חברות הנדל"ן מאמריקה מתכננות גיוסים בכמעט 1.5 מיליארד שקל בשבועות הקרובים

לאחר המפולת בסוף 2018, שגדעה כמעט לחלוטין את הנפקותיהן של החברות הזרות, וההתאוששות שחלה מאז, מתכננות כחמש חברות המשתייכות לסקטור לבצע מהלכי גיוס • בין אלו אחת חדשה - ורסה למונט, המתכננת גיוס אג"ח בהיקף של עד 335 מיליון שקל

קרא עוד...

ייפוי כוח מתמשך – מה זה אומר? מי צריך את זה ? למה זה טוב?

מדובר בפתרון משפטי חדשני המאפשר תכנון משפטי הצופה פני עתיד. הליך זה מהווה תחליף יעיל וטוב לשיטה הבעייתית שהייתה נהוגה עד היום - מינוי אפוטרופוס ע"י בית משפט.

קרא עוד...

קצבה מזכה בשנת 2019 ונוסחת השילוב החדשה : כיצד משפיעה משיכת הפיצויים על המס שתשלם בפרישה?

פנסיית הזקנה היא הכנסה החייבת במס כמו כל הכנסה אחרת. עם זאת כדי להבין כיצד מחשבים את המס על הפנסיה, חשוב להבחין בין שני סוגי הקצבאות, הקצבה המזכה והקצבה המוכרת.

קרא עוד...

פחד גבהים: המוסדיים מצמצמים חשיפה ישירה לנדל"ן — ומרחיבים את ההשקעות בחוב

קרן החוב מדיסון ריאליטי השלימה מתחת לרדאר גיוס של 250 מיליון דולר בישראל מגופים כמו ילין לפידות, מיטב דש והפניקס ■ מיטב: "לאור התייקרות הנדל"ן בארה"ב, יש היגיון להשקיע בחוב, ובחלק היותר מסוכן שלו — מזנין או חוב בכיר לבנייה" ■ לצד הגופים המוסדיים, גם שלמה נחמה הקים מיזם חוב בארה"ב, שהבטיח גיוס של מיליארד דולר ממשקיעים פרטיים

קרא עוד...

הפירצה שגילו משקיעי הנדל"ן: מימון של עד 75% משווי הדירה – בלי להגיע לבנק. ומה הריבית?

פלטפורמות מימון המונים - כמו הומי, בלנדר וטריא - נכנסו באחרונה לתחום המשכנתאות ■ מכיוון שאינן כפופות למגבלות בנק ישראל, הן מציעות מימון בהיקפים גבוהים למשקיעים בשוק הנדל"ן ■ מנכ"ל בלנדר: "הבנקים מנפחים את בועת הדיור, אנחנו מקדמים תחרות"

קרא עוד...

מעל החגיגה בבורסות מאיים צל ענק: האם העליות יתחלפו במפולת?

בחודשים האחרונים זינקו שוקי האג"ח בעולם והתשואות קרסו לשפל ■ ביום שישי נרשמו ירידות חדות בשוק האג"ח וירידות קלות בשוקי המניות — בעקבות נתוני שוק עבודה מצוינים בארה"ב ■ האם זוהי רגיעה, או שסימני האזהרה בשוק האג"ח צריכים להדאיג את המשקיעים?

קרא עוד...

כן – המטבע של פייסבוק הוא ביג דיל

בשבוע שעבר הכריזה פייסבוק על תחילתו של עידן חדש בתחום מטבעות הקריפטו. מדובר בהשקת המטבע הדיגיטלי ליברה (Libra) מ המטבע יושק במהלך 2020. המדיה התמלאה בכתבות בנושא אבל בעיקר כאלה שגרמו לבלבול בקרב הקוראים

קרא עוד...

רעידת האדמה מגיעה לבנקים – וגן העדן שלהם עומד להסתיים

הטכנולוגיה שינתה כליל את תעשיית המוזיקה, טילטלה את תחום הספרים והקניות, שיבשה את המודלים העסקיים של העיתונות, הרסה עולמות שלמים של תיווך בתחומי תיירות ונסיעות וחיסלה מקומות עבודה רבים — אך בתחום אחד היא עדיין לא נגעה: הבנקאות.

קרא עוד...

מנכ"ל טריא: "לדחוף אשראי לציבור זה כמו סחר בסמים"

אייל אלחיאני, מנכ"ל החברה שמחברת בין לווים למלווים, מסביר כי אינו "דוחף" פרסומים על הלוואות, אלא מציע אותן למי שזקוק להן ברגע קונקרטי, למשל כשצרכן מגלה בעת קנייה בסופר שאין לו מספיק אשראי. חדשנות מבחינתו היא מתן ערך ללקוח, "הפוך ממה שהבנקים עושים"

קרא עוד...

הפניקס תשקיע מאות מיליונים בפלטפורמת ההלוואות טריא

בשלב הראשון השקיעה הפניקס כ-70 מיליון שקל באמצעות קופות הגמל להשקעה ■ טריא, שנוסדה ב-2014 על ידי אייל אלחיאני, מתמקדת באשראי צרכני בישראל, ומתחילת 2018 הרחיבה את פעילותה לאשראי לעסקים קטנים ■ הפלטפורמה מניבה תשואות של כ-6% בשנה

קרא עוד...

איך נוכל להיות חכמים יותר בגל הירידות הבא בשוקי ההון?

מה שחשוב לזכור זה שתקופה של ירידות חדות היא חלק בלתי נפרד משוק ההון. תקופות כאלה היו כאן תמיד ואין שום ספק שיהיו עוד מהן. ככה זה. ככה בנויים שוקי הכסף.

קרא עוד...

IBI השקעות חובר לאלקטרה נדל"ן – יגייס 10.5 מיליון דולר להשקעה במולטי-פאמילי

בית ההשקעות פרסם תשקיף לציבור להשקעה בנכס בעיר דאלאס, שבו תחזיק אלקטרה נדל"ן ב-50.5% סכום המינימום להשקעה יעמוד על 25,000 דולר  התשואה השנתית מוערכת ב 9.7%

קרא עוד...

המעז מנצח: הגיע הזמן להשקיע באג"ח קונצרניות

עד לא מזמן, ההשקעה באג"ח קונצרניות סיפקה כרית ביטחון קטנה מדי של הסיכונים בהשוואה להשקעה באג"ח ממשלתיות ■ ואולם לאחר הבהלה והנפילות, ההשקעה מציעה תמורה טובה בהרבה לסיכון מכפי שהיה בחודשים האחרונים

קרא עוד...

ניצלו את המפולת: בעלי השליטה שרכשו אתמול מניות ואג"ח בעשרות מיליוני שקלים

בעלי עניין בבורסת תל אביב ניצלו אתמול (א') את המפולת בתל אביב וביצעו רכישות של מניות ואג"ח במיליוני שקלים. הרכישות איפשרו לבעלי השליטה להגדיל את נתח האחזקות שלהם במחירים נוחים, מיתנו את הירידות בשוק - וגם העבירו מסר של אמון למשקיעים. הרכישות נעשו הן על ידי בעלי השליטה, אך גם על ידי החברות במסגרת תכניות רכישה עצמית (Buy back).

קרא עוד...

אלטשולר שחם פרופרטיז רכשה 49% מהחזקותיה של אספן גרופ בבניין משרדים בהולנד

כדי לרכוש את החלק בנכס גייסה פרופרטיז כ-30 מיליון שקלים | החשיפה להשקעות בנדל"ן מוצעת על ידי פרופרטיז ללקוחות כשירים של אלטשולר שחם, במטרה לאפשר גיוון ופיזור בתיק ההשקעות.

קרא עוד...

עוד סימן לירידות במחירי הדירות: בכירי מערכת הבנקאות "בורחים" משוק הדירות להשקעה

לפי נתוני משרד האוצר, נרשם שפל חדש ברכישת דירות להשקעה ● בתחילת העשור הקודם היו רכישות המשקיעים כשליש מהיקף העסקאות בשוק הדיור, וכעת הן כ-13% בלבד ● שיעור עובדי המערכת הבנקאית מסך המשקיעים היה 5% בשנת 2015, וכעת הוא 1.9% בלבד.

קרא עוד...

הסוף למעקבים האקראיים אחרי קשישים סיעודיים

הממונה על שוק ההון במשרד האוצר הפיץ חוזר ובו פרטי הרפורמה בתחום הביטוח הסיעודי. בראש ההנחיות - איסור על שימוש אקראי בחוקרים פרטיים כדי למנוע תשלום מחולים סיעודיים

קרא עוד...

לקנות או למכור? בכיר באלטשולר שחם מזהיר מהפסדים באג"ח – ויש לו המלצות

"למרות פתיחת המרווחים, צריך להיזהר מאג"ח קונצרניות ולהשקיע באג"ח עם מח"מ קצר בדירוגים גבוהים. כשהתשואה תעלה, יהיו רעשי רקע רבים — ומי שייפגע קודם יהיו החברות עם אג"ח בדירוג נמוך, מכיוון שתזרים המזומנים שלהן נמוך. אנשים יראו באפיק השקעה זה הפסדי הון רבים. יהיה קשה לא להפסיד באג"ח עם מרווחים נמוכים".

קרא עוד...

הכסף זורם לפינטק: הראל השקיעה 40 מיליון ד' בקרן הלוואות P2P של אי.בי.אי

הקרן Consumer Credit Fund הניבה מאז הקמתה במארס 2014 תשואה דולרית של 36% - הרבה מעל שוקי האג"ח המדממים ■ גם מנורה השקיעה השנה בקרן 50 מיליון דולר ■ נכסי הקרן מסתכמים ב-340 מיליון דולר, מה שהופך אותה לקרן החוב הפרטי הגדולה בישראל.

קרא עוד...

תיק ההלוואות של טריא קפץ ל-850 מיליון שקל – ומתרחבת לתחום המשכנתאות

טריא, שפיתחה פלטפורמת הלוואות בין אנשים (P2P), ממשיכה להתרחב בקצב מהיר וגייסה כ-200 מיליון שקל בשלושה חודשים ■ המנכ"ל אייל אלחיאני: "הגיוסים מגיעים מאנשים שצברו חסכונות או כאלה שהסיטו חלק מתיק ההשקעות"

קרא עוד...

חיזוק לפלטפורמות ה-P2P: יוכלו לשמש כמלוות

הפלטפורמות להלוואות בין אנשים לא יצטרכו להסתמך רק על גיוס משקיעים פרטיים • המטרה: להתגבר על מצב בו הביקוש להלוואות גבוה מההיצע שלהן • המרוויחות המרכזיות: הפלטפורמות שנמצאות בבעלות של גופים מוסדיים.

קרא עוד...

ריק מתוכן: כך זרקתם 760 מיליון שקל לפח

גם לכם ניסו לדחוף ביטוח? הציבור הישראלי משלם 760 מיליון שקל בשנה עבור יותר מ-1.7 מיליון פוליסות ביטוח שאינן מכסות דבר; גם אם יקרה אירוע ביטוחי, לא יתקבל בגינן ולו שקל אחד. לכך מתווספים עוד כ-4 מיליארד שקל בשנה שמשלם הציבור עבור פוליסות מיותרות שאין בהן כל צורך.

קרא עוד...

טריא נכנסת לתחום האשראי העסקי

הפעילות החדשה של הפלטפורמה להלוואות בין אנשים מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים ותיקרא טריא ביז | החוק מתיר לפלטפורמות טכנולוגיות להעניק הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים עד לגובה של מיליון שקלים.

קרא עוד...

הפיקדון המוזר של בנק הפועלים: המניות עלו – הלקוחות הפסידו

החלום של לקוחות בנק הפועלים על פיקדון אטרקטיבי שמשקיע במניות סייבר הסתיים במפח נפש. המניות שנבחרו עלו ב–18%, אך הלקוחות לא הרוויחו, ואף הפסידו חלק מהקרן ■ הפועלים: "הבנק מצר על ההפסד"

קרא עוד...

יש לכם קופת גמל קטנה, בקרוב תקבלו צ'ק בדואר

שש מאות אלף חוסכים צפויים לקבל בקרוב הפתעה בדואר. חוסכים שצברו פחות מ- 1,350 שקלים בקופת הגמל יקבלו בקרוב צ'ק מחברת הביטוח (או בית ההשקעות) שלהם.

קרא עוד...

מה שאתם לא יודעים על ביטוח לאומי ועל קצבת הזקנה עלול לעלות לכם הרבה כסף

קצבת הזקנה של ביטוח לאומי לא גבוהה במיוחד אבל היא אחד המקורות היציבים בתכנון הפרישה ותקבלו אותה לכל ימי חייכם. קצבת הזקנה הבסיסית בשנת 2018 עומדת על 1,535 שקלים. הכירו את זכויותיכם בביטוח לאומי כדי שלא תפסידו עשרות אלפי שקלים.

קרא עוד...

חברות הלוואות העמיתים פונות גם לעסקים הקטנים

לא רק למשקי הבית: אחרי הסדרת פעילותן של החברות המתווכות בין לווים ומלווים, כעת הן פועלות לקחת נתח במתן אשראי לעסקים קטנים. חברת טריא: "עד סוף 2018 נגיע להלוואות של מיליארד שקל"

קרא עוד...

ההלוואה הכי טובה שאתם יכולים לקחת נמצאת מתחת לאף שלכם

קופות הגמל, קרנות ההשתלמות והפנסיה מציעות הלוואה לכל מטרה, ללא ערבים, ובריבית נמוכה מהפריים ■ ההלוואות ניתנות לשבע שנים לכל היותר ועל הגופים נאסר לגבות עמלות ודמי טיפול ■ מהו סכום ההלוואה המינימלי ואיזו חברה גובה את הריבית הנמוכה ביותר?

קרא עוד...

יש לכם מניות אמריקאיות או נכס בארה"ב? הם חשופים למס ירושה

משקיעים רבים אינם מודעים לכך שהשקעה של יותר מ-60 אלף דולר במניות של חברות אמריקאיות או בנדל"ן בארה"ב חשופה למס עיזבון אמריקאי - שיכול להגיע ל-40% ■ בנק לאומי הודיע ללקוחותיו כי הוא עשוי לעכב כספים ליורשים עד שיקבל אישור שהמס שולם.

קרא עוד...

האם במקרה מוות החיסכון הפנסיוני חייב במס?

החיסכון הפנסיוני מקנה הטבות מס לחוסכים בו, במועד ההפקדה, במועד המשיכה ולפעמים בשני המקרים. אך האם הוא יקנה הטבות גם לאלה שיקבלו אותו במקרה מוות? האם ביטוח חיים חייב במס? תיקון 190 ואולי קופת גמל להשקעה?

קרא עוד...

”מתווכי אשראי מקוונים מגבירים את התחרות באשראי ומגדילים את נגישות האשראי”

בנק ישראל מפרסם היום קטע מתוך דוח בנק ישראל לשנת 2017 - התפתחות מתווכי אשראי מקוונים – P2P, בשנים האחרונות התפתחו בעולם ובישראל מתווכי אשראי מקוונים, המתווכים בין לווים למלווים במתן הלוואות. אלה מגבירים את התחרות באשראי ומגדילים את נגישות האשראי.

קרא עוד...

להיט השקעות: קרן ההלוואות שגייסה כבר מיליארד שקל

קרן Consumer Credit Fund משקיעה בפלטפורמות למתן הלוואות מעמית לעמית (P2P). באחרונה החליטה גם מנורה מבטחים להשקיע כ–50 מיליון דולר בקרן ■ מאז הנפקתה במארס 2014 הניבה הקרן תשואה דולרית של 31%.

קרא עוד...

תיקון 190 ושימוש בכספי נפטר : ירשתי קופ״ג מהן האפשרויות שלי לשימוש בכספים?

ירשתי קופ״ג והעברתי אותה על שמי לפי תיקון 190, מהן האפשרויות שלי להשתמש בכספים בהתחשב שאני פנסיונרית ויש לי קצבה נמוכה מהמינימום הדרוש. האם אני יכולה לקחת אנונה? או רק קצבה מוכרת? מה ההבדל?

קרא עוד...

רשות המסים: משקיעים בחברות P2P ישלמו מס רק אחרי קיזוז העמלות

לאחר קיזוז העמלה עבור החברה עצמה, המס שעומד על 15% יהיה נמוך יותר עבור המשקיעים; ההחלטה מהווה עוד הכרה בחברות ה-P2P מצד המדינה ורשות המסים, מה שאמור להגדיל את אמון הציבור בהן.

קרא עוד...

הריבית האפסית הובילה לשיא בגיוסי חוב קונצרני ב-2017

גירעון הממשלתי הנמוך לצד הגידול בחיסכון הפנסיוני דוחפים את שוק האג"ח לתשואות נמוכות ולמרווחים אפסיים, שאינם מתמחרים את הסיכון במלואו, נוסף על כך, במהלך 2017 נהנה השוק מרוח גבית מהריבית הנמוכה, שהובילה ביקושים ערים מצד מנפיקים למיחזור התחייבויות, להארכת מח"מ החוב ולשיפור נזילות.

קרא עוד...

מה לקנות ומה למכור? ההמלצות של צבי סטפק וגילעד אלטושלר

"אנחנו רואים כבר תקופה ארוכה שהמרווחים של איגרות החוב הקונצרניות (הפער בין תשואת האג"ח הקונצרני לאג"ח הממשלתי המקביל, א"ש) ממש לא מצדיקים השקעה בהן. המרווחים הם כה קטנים, שאנחנו בתור מדיניות מעדיפים לא להיות שם, או להיות שם ממש בקטן מאוד"

קרא עוד...

זהירות אג"ח קונצרנים לפניך

ראלי המטורף של שוקי האג"ח בארץ ובעולם בשנים האחרונות. למעשה, אגרות החוב נמצאות במגמת עליה חזקה כבר למעלה מעשר שנים בתמיכת הפחתות הריבית בשווקים ותוכניות ההרחבה הכמותיות בעולם.

קרא עוד...

יאיר לוינשטיין: מה שעבד טוב לאלטשולר שחם הוא בעיקר רכיב המניות

מה שעבד לנו טוב במהלך 2017 הוא בעיקר רכיב המניות, בנוסף צמצמנו חשיפה לאג"ח הקונצרני, בגלל שהמרווחים שם היו נמוכים מדי מבחינתנו. העדפנו לקחת יותר סיכון במניות וזה עבד טוב

קרא עוד...

סמי בבקוב: היתרון של הראל נעוץ בפיזור ההשקעות באפיקים השונים

2017 הייתה שנה יחסית חריגה בתשואות מכיוון שמחירי הנכסים הפיננסיים, ובעיקר מחירי המניות, עלו בכל שוקי ההון בעולם וזאת על בסיס תנאי מקרו כלכלה מאוד חיוביים לצד גידול מאוד יפה ברווחיות של חברות

קרא עוד...

קבוצת הראל רוכשת עם CIM האמריקאית מתחם משרדים ומסחר בדאלאס

היקף ההשקעה של הראל יעמוד על כ-100 מיליון שקלים | "העסקה התבצעה למען החוסכים של הראל כחלק מהרצון לפזר את ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית ומתוך מטרה להניב תשואה שוטפת ויציבה יחסית"

קרא עוד...

עושים סדר: תוכנית הביטוח הסיעודי החדש – כל הפרטים

הפחתת הביורוקרטיה על חולים במצב סיעודי קל, הוספת שעות טיפול, העלאת שכר העובדים בסיעוד, שינוי דרמטי בשיטת מבחני ההכנסה ועוד - אלה עיקרי התוכנית שהוצגה אתמול

קרא עוד...

למה רכשתי לילדה שלי ביטוח סיעודי פרטי?

רכישת ביטוח סיעודי לילדים היא השקעה לכל דבר ועניין, כולנו מקווים כי לא נצטרך להשתמש בהשקעה הזו אך אם אנו כבר משקיעים בילדים שלנו בואו נעשה את זה חכם, שימו להם חיסכון בבנק אך את חלקו תשקיעו בביטוח של העתיד שלהם, זו המתנה הכי כלכלית שהם יקבלו בחייהם.

קרא עוד...

"המפצח": האוצר האבוד – כך הבנקים סיכלו את הרפורמה

זאת היתה אמורה להיות הרפורמה הכי משמעותית שנעשתה בישראל בעשורים האחרונים: ועדת שטרום, הוועדה להגברת התחרותיות בין הבנקים, עסקה בבעיית הבסיס שגרמה ליוקר המחייה: הריכוזיות של הבנקים.

קרא עוד...

ממשיכים בריבית האפסית

בנק ישראל השאיר את הריבית 0.1%: "עד שתהיה אינפלציה". בבנק ישראל משוכנעים שהקיפאון במחירים אינו מסמן בעיה, אלא נובע משינוי בהתנהגות הצרכנים וממהלכים נגד יוקר המחיה

קרא עוד...

להקים סטארט-אפ בגיל 60: "תמיד צריך להרגיש רלוונטיים"

לוסטהויז, 60, היא ממייסדי חברת טריא (Tarya) ואחת היזמיות הבודדות בארץ בגיל השלישי. "כשהתחלנו את המיזם בכלל לא ידעתי אפילו מה זה סקייפ", היא מודה. "לא הצטרפתי כדי להיות יועצת משפטית, אלא כדי לראות איך מקימים עסק כזה מאפס, ואיך מייצרים משהו חברתי עם ערך מוסף".

קרא עוד...

עסקת ענק להראל בארה"ב: רכשה עם שותפה אמריקאית בניין בלוס אנג'לס ב-1.6 מיליארד שקל

חלקה של הראל בבניין יעמוד על 45% והשאר יוחזק ע"י ענקית הנדל"ן האמריקאית Colony NorthStar ■ הראל מעריכה כי התשואה השנתית מהנכס תהיה 11% ■ הנכס נמצא בתפוסה של כ-90%, כאשר משך תקופת השכירות הממוצע הוא כ-7 שנים

קרא עוד...

חוסכים בדמי ניהול למנהלים חיצוניים – ומשלמים בתשואות

המגבלה על דמי ניהול שמותר לגופים פנסיוניים לשלם למנהלי השקעות חיצוניים, נועדה להגביל את כפל דמי הניהול שמשלמים החוסכים לפנסיה ■ זוהי אכן מטרה ראויה, רק שהפגיעה הנובעת מכך בתשואות לחוסכים עלולה לעלות בהרבה על החיסכון המושג בדמי הניהול.

קרא עוד...

פלטפורמות ה-P2P נכנסות לפיקוח: יידרשו להון עצמי ושקיפות

תחום ה-P2P החל לצמוח בעולם בעשור האחרון, וגם בישראל קמו בארבע השנים האחרונות כמה חברות בתחום. כיום, לפי הערכות, מנהלות הפלטפורמות השונות בארץ פחות מחצי מיליארד שקל, מתוך שוק הלוואות צרכניות של יותר מ-150 מיליארד שקל. הציפייה היא שצעדים כמו הכנסתן לפיקוח וחיובן בקבלת רישיון יגבירו את אמון הציבור בהן ויהיו רוח גבית לצמיחתן.

קרא עוד...

זו המהפכה שתשבור את המונופול של הבנקים בשוק ההלוואות?

בטריא בממוצע אחרי 3 חודשים המלווה מכפיל את ההשקעה שלו, כלומר את היקף ההלוואה שהוא נתן, פי 10. וכולם קצת חושבים כמוך: 'אולי זה בלוף?' אבל כשהם משקיעים קצת, ויכולים לעקוב אחרי ההשקעה שלהם, כלומר לראות למי ניתן כל שקל שהשקיעו כהלוואה, ולבסוף הם מקבלים על ההשקעה הזו תשואה שנתית ממוצעת של 5.9% - לא פלא שהם מגדילים את היקף ההלוואה שהם נותנים.

קרא עוד...

להיט השקעות: קרן ההלוואות שגייסה 200 מיליון דולר והניבה 27% בשלוש שנים

אמיר גולן, מנהל Consumer Credit Fund של בית ההשקעות הישראלי, אומר כי הוא נכנס לתחום ה–P2P בארה"ב כדי לתת מענה לריבית הנמוכה הקרן, שפונה בעיקר לגופים המוסדיים בישראל, גייסה 200 מיליון דולר והשיגה להם תשואה של 27% בשלוש שנים

קרא עוד...

בשורה ללווים? החוק שימסד את הלוואות ההמונים

החוק המסדיר את פעילות פלטפורמות הלוואות ההמונים בישראל צפוי להיכנס לתוקף בעוד כחצי שנה. האם יהוו אלטרנטיבה אטרקטיבית לבנקים?

קרא עוד...

האם קרן הפנסיה היא פירמידה?

השיטה הקיימת לחישוב קצבת הזקנה לפנסיונר מתבססת על העברת תשלומים מהחוסכים בקרן לפורשים. האם צורת החישוב הופכת את קרן הפנסיה לפירמידה שאין מאחוריה בסיס כלכלי?

קרא עוד...

האוצר מדרג מדד השירות בקופות הגמל – מי בולטת לחיוב וממי להתרחק?

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר, דורית סלינגר, פרסמה את מדד השירות בחיסכון הפנסיוני לשנה החולפת (2016), מדד שאמור לעזור לחוסכים ולמבוטחים לקבל החלטות בבחירת הגופים שינהלו את כספם לעת פרישה.

קרא עוד...

האם אנונה היא דרך טובה כדי להגדיל את פנסיית הזקנה

התשובה הקצרה היא כמובן כן. אנונה היא דרך טובה ובטוחה למשוך כספים מתוך החיסכון לפרישה. אם החלטתם לבחור באנונה בכדי להגדיל את פנסיית הזקנה שלכם ישנם כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון.

קרא עוד...

דימום כבד: 23 חודשים של פדיונות בקרנות נאמנות של 'אלטשולר שחם'

הפוזיציה שגורמת כבר חודשים ארוכים לפדיונות עתק בקרנות הנאמנות של אלטשולר שחם - הנה הסיפור

קרא עוד...

צברתי 35 שנות וותק בקרן פנסיה וותיקה שבהסדר – האם להפסיק להפקיד?

אני בן 62 וצברתי כבר 35 שנים בקרן פנסיה וותיקה. חברים אמרו לי, שכיוון שצברתי כבר את האחוזים המרביים לפנסיה – 70%, כדאי לי להפסיק להפקיד לקרן ולהתחיל להפריש לקרן או קופה אחרת?

קרא עוד...

הסוף לכפל הביטוחים: אתר חדש יציג למבוטחים את כל הפוליסות

רשות שוק ההון השיקה היום את האתר "הר הביטוח" המאפשר לכל מבוטח לקבל מידע אילו פוליסות רכש, באיזו חברת ביטוח וכמה שילם עליהם. המידע שיוצג באתר יהיה לגבי מוצרי ביטוח בתחומים השונים - רכב, דירה, בריאות וחיים. נוסף על כך, האתר יציג קישור למחשבוני רשות שוק ההון ולאזור האישי באתרי חברות הביטוח.

קרא עוד...

רפורמת האג"ח המיועדות יצאה לדרך: חיסכון למבוגרים על חשבון הצעירים

החל מיולי הקרוב תשתנה הקצאת האג"ח המיועדות כך שלפנסיונרים יוקצו 60% אג"ח בתשואה מובטחת | משנת 2024 תחול הפרדה גם בין בני 50 ומעלה, שייהנו אז מהקצאת 30%, לבין צעירים יותר שיאלצו להסתפק בשאריות

קרא עוד...

כיצד תשפיע נוסחת הקיזוז על פורש שעבד יותר מ- 32 שנים?

אני מסיים את עבודתי בגיל 67 לאחר שעבדתי 40 שנים באותו מקום עבודה, האם באפשרותי למשוך כספי פיצויים כסכום חד פעמי מבלי שהדבר יפגע לי בפטור על הקצבה?

קרא עוד...

כל השאלות והתשובות על מכירת דירה שלישית והפקדה בגמל להשקעה

"שוק הנדל"ן מתקרר", זוהי הכותרת של הסקירה הרבעונית שפירסם משרד האוצר לפני מספר ימים. גם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה נתונים על ירידת מחירים במשך חודשיים ברציפות. האם השוק באמת מתחיל להתקרר? זה נראה שכן אבל בשלב זה עדיין קשה לזהות מגמה מובהקת. כך או כך, אין ספק שהצעדים שמבצע משרד האוצר כדי לצנן את שוק הדיור מעוררים עניין רב.

קרא עוד...

הציבור מקבל בבנקים הלוואות צרכניות בריביות שמגיעות ל-22%

בעוד תקרת הריבית של המתחרים החוץ־בנקאיים היא 8% - הבנקים מעניקים הלוואות בהיקף של 4.3 מיליארד שקל בריבית של יותר מ16% ■ הריבית הממוצעת על הלוואות צרכניות, לא כולל דיור, היא 6.7% ■ הציבור חורג ממסגרת האשראי ב8.5% מההלוואות

קרא עוד...

שימוש בנכסים לא סחירים כחלק משמעותי מתיק ההשקעות בסביבת ריבית נמוכה.

בשנת 2015 תיקי העמיתים בהראל נהנו מתשואה של מעל 9% מההשקעה הכוללת בנדל"ן תשתיות ופרייווט אקויטי. ב 5 השנים האחרונות ( 2011-2015) התשואה הממוצעת הייתה כ 9% לשנה.

קרא עוד...

אם זה כל כך טוב – למה לא כל הכסף שלנו שם?

גופים המוסדיים הגדולים בישראל — חברות ביטוח ובתי השקעות — הגדילו בשנים האחרונות באופן ניכר את פעילותם בתחום ההשקעות האלטרנטיביות, כלומר השקעות בנכסים שאינם סחירים בבורסה ושלא ניתן לרכוש את מרביתם בלחיצת כפתור על המסך. בתחום הזה נכללות בעיקר השקעות ישירות בנדל"ן, בתשתיות, בקרנות השקעה פרטיות (פרייווט אקוויטי).

קרא עוד...

תיקון 190 צובר תאוצה: קצב הגיוסים לקופות הגמל הוכפל

במהלך השנה שעברה גילו החוסכים האמידים את הכלי הזה, המגלם הטבות מס מפליגות, כאלטרנטיבת חיסכון מעניינת לניהול תיקים, וענף הגמל הצליח להתעורר באמצעותו לחיים ולגייס סכום משמעותי של 2 מיליארד שקל ב־2015 לבדה. עתה מתברר כי בתוך חודשיים בלבד גייס האפיק סכום המשקף קצב גיוס שנתי כפול מזה של אשתקד — 4 מיליארד שקל.

קרא עוד...

לאומי מסביר שגמל זה רע ושוכח להציג את האינטרס שלו

תיקון 190, שמעניק הטבות מס לחוסכים בקופת גמל, הביא לזינוק חד בהפקדות אליהן, אלא שהוא דוחק הצדה את החלופות של הבנקים ועלול לעלות להם באובדן הכנסות.

קרא עוד...

למה אנחנו רוצים לחסוך באמצעות תיקון 190

בתקופה שבה אף אחד לא יודע מה יהיה מחר בשוק ההון (מי שאומר שהוא יודע משקר) , נולד לו אפיק השקעה חדש שבאופן מובנה מייצר יתרון על פני כל אפיק השקעה אחר. אז על מה כל ההתלהבות ואיך גם אתם יכולים לקפוץ על הרכבת הדוהרת הזאת, אז הנה הם:

קרא עוד...

כל הסיבות למכור דירה שלישית ולשים את הכסף בקופת גמל להשקעה

פטור של עשרות ואף מאות אלפי שקלים ממס שבח, פטור ממס רווחי הון ותנאי משיכה מושכים - כל ה"סוכריות" של משרד האוצר עבור מי שימכור דירות להשקעה וישים את הכסף בגמל להשקעה

קרא עוד...

תיקון חוק 190 לפקודת מס הכנסה – הטבת גמלאים שמחזירה לך כסף

הגעתם לגיל פנסיה ואתם שואלים את עצמכם למה החיסכון שלכם מתכווץ? הייתם רוצים למצוא פתרון סולידי ונזיל לכסף שלכם? גמלאים נמצאים במצב מיוחד שבו יש לרבים הון שנצבר עם השנים ולעיתים קרובות “תקוע” בתוכניות שאינן מניבות שום רווחים. הצרכים הפיננסיים של גמלאים דורשים תשומת לב שכן ניהול כספם משתנה. גמלאים רבים מעדיפים להשקיע את כספם באפיקים סולידיים לשמירה על ההון ובמקביל להיות בעלי יכולת למשוך כספים בכל עת

קרא עוד...

מס עיזבון באדיבות ארה"ב

חדשות רעות צפויות מ-2011 ליורשים פוטנציאליים המחזיקים נכסים אמריקאים באשר הם. לאחר שנת הקפאה, חוזר לתוקף מס העיזבון האמריקאי, המחמיר בשיעורי המס שלו. החוק יחול על מתים אמריקאיים ועל עזבונות של זרים, הכוללים נכסים אמריקאים.

קרא עוד...

מה קרה לכסף שלנו? קופות הגמל הכי טובות ב-2016 – ואלה שבעיקר שאבו דמי ניהול

את שלושת המקומות הראשונים בדירוג התשואה השנתית תופסות קופות גמל שמנוהלות על ידי בתי השקעות פרטיים, ואת שני המקומות האחרונים - קופות המנוהלות על ידי חברות ביטוח ■ כך מסביר זאת מנהל השקעות בכיר: "זאת היתה שנת האנליזה - גם במניות וגם באג"ח"

קרא עוד...

אושרו 13 קופות גמל לקליטת כספים ממכירת דירה שלישית

עמית יהיה רשאי להפקיד תשלומים בקופת גמל להשקעה בסכום הנמוך מבין שתי אפשרויות: סכום עד 2.5 מיליון שקלים או סך התמורה שהתקבלה בעבור מכירת דירות.

קרא עוד...

מיסוי ריבית ורווחים אחרים בעת המשיכה מקרן השתלמות וסדר קדימיות בעת משיכה חלקית

מיסוי ריבית ורווחים אחרים בעת המשיכה מקרן השתלמות וסדר קדימיות בעת משיכה חלקית

קרא עוד...

תזכיר חוק התכנית הכלכלית לשנים 2017 ו-2018 : מיסוי פיצויים ורצף קצבה

במסגרת התכנית הכלכלית לשנים 2017 ו- 2018 בוצעו שינויים בחוק פיצויי פיטורים ותקנות מס הכנסה המגדירים לראשונה זקיפת הכנסה על תשלומי המעסיק לרכיב הפיצויים וקביעת בררת מחדל לרצף קצבה עבור עובד שסיים את עבודתו ולא בחר אחרת.

קרא עוד...

שאלות ותשובות: מס על דירה שלישית

האם יש הבדל במס החל על דירות יקרות וזולות? אם נעביר דירה שבבעלותנו על שם הילדים, נוכל לחסוך מס זה? איך סופרים דירות מפוצלות, או בבעלות משותפת? הצעת החוק למיסוי דירה שלישית עברה שינויים - הנה מה שאתם צריכים לדעת. מחזיקים ביותר משתי דירות? ועדת הכספים של הכנסת אישרה הלילה (יום ו') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת משרד האוצר למיסוי דירה שלישית. לאור השינויים שחלו בנוסח שאושר בוועדה, כיצד החוק ישפיע על בעלי הדירות ומה חשוב לדעת לפני שהוא יוצא לדרך?

קרא עוד...

מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה לתיקון 190?

ההבדלים בין חיסכון בקופת גמל להשקעה לבין חיסכון בהתאם לתיקון 190, אפיק השקעה שהפך להיות אטרקטיבי מאוד בשנים האחרונות. בדקות הקרובות נבחן את שני מוצרי החיסכון, היתרונות הקיימים בכל מוצר והחסרונות שלהם אחד מול השני.

קרא עוד...

ברגע האחרון: סלינגר דחתה את סיום ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים לסוף 2017

ניסנקורן איים בשביתה, כפי שעשה בשנה שעברה, וגם הפעם הסכים האוצר להעניק שנה נוספת לביטוחים הקבוצתיים | בתקופה זו יוכלו מבוטחים להצטרף למודלים החדשים של הפיקוח

קרא עוד...

טובת הבנק על פני הלקוחות, ומידע לא מדויק: דו"ח חמור על יועצי השקעות בבנקים

סביבת הריבית הנמוכה בארץ ובעולם מביאה לכך שהמשימה של מנהל השקעות לשמור על ערך ההשקעות והשגת תשואות על נכסי הלקוחות, הופכת להיות משימה מורכבת וקשה. אולם בעוד שמנהלי השקעות נבחנים תחת זכוכית המגדלת של השגת תשואה, הרי שבמערכת ניהול כספי לקוחות יש גורם נוסף שאחראי על ניהול כספים אך לא נבחן תחת זכוכית המגדלת של התשואה: יועצי ההשקעות בבנקים.

קרא עוד...

הפתרון לירידה ברמת החיים עם הפרישה לגמלאות – אימוץ המתכננים הפיננסיים

מבקר המדינה כתב כי אגף שוק ההון אינו מעודד גורמי ייעוץ והכוונה אובייקטיביים שיפעלו לטובת הלקוח הפנסיוני בלבד ■ לכן יש לעודד את השימוש במתכנן פיננסי מוסמך, הפועל לפי אסטרטגיה שנבנית לצורכי המשפחה, ובהתאם ליכולותיה וליעדיה באופן הנקי משיקולים זרים

קרא עוד...

שאלות ותשובות בנושא קופת גמל להשקעה

בחודש הקרוב צפוי לאשר משרד האוצר מכשיר חיסכון חדש בישראל – קופת גמל להשקעה. ריכזנו עבורכם תשובות לשאלות שבטח יתעוררו בכם לגבי כדאיות החיסכון במוצר.

קרא עוד...

האם חוק הירושה מתאים גם לי?

במדינת ישראל לא כדאי לדבר על צוואות. זה פשוט טאבו מוחלט ואבוי למי שיעז להעלות את הנושא.

קרא עוד...

מעסיקים מטפלת? 7 תשלומים שאתם ממש חייבים להכיר

מתלבטים האם להעסיק מטפלת או לרשום את הילד לצהרון? מלבד השכר החודשי, יש לקחת בחשבון 7 תשלומים נוספים אותם יש לשלם לה בתקופת עבודתה.

קרא עוד...

ראיון עם גילעד אלטשולר – חשיבה לטווח ארוך

בעולם של החיסכון ארוך הטווח יש מספר מאפיינים שמאפשרים לנו לפעול בכלים שאינם אפשריים רגולטורית בניהול תיקים או בקרנות. קחו למשל את נושא הנכסים הלא סחירים. יש לנו 2 יחידות מקצועיות שמתמחות באשראי לא סחיר ובנכסים אלטרנטיביים. בגלל הגודל והמקצועיות שלנו, מגיעים אלינו פרויקטים או אפיקי השקעה שחלקם עם רמת סיכון נמוכה יחסית, בזכות בטחונות שאנו דורשים, או שהנגישות להן היא רק לשחקנים גדולים.

קרא עוד...

"תקנו, תמכרו, ושוב תקנו": כך גובים הבנקים עשרות מיליוני שקלים

יועצי ההשקעות בבנקים נהנים מעמלות הפצה - אף שעבודתם אינה נמדדת על פי התשואה שהם מניבים ללקוחות - וזה עשור שבבנקים גובים את העמלה המקסימלית האפשרית ■ כך נמשך העיוות

קרא עוד...

סוף לביטוחים הכפולים: האוצר משיק את "הר הביטוח"

שר האוצר, משה כחלון, והממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, דורית סלינגר, הודיעו היום כי ישיקו בתחילת 2017 את "הר הביטוח" - ממשק אינטרנטי שיציג למבוטחים את כל מוצרי הביטוח שברשותם. לראשונה, מבוטח יצפה בכל המוצרים שברשותו באופן פשוט וידידותי.

קרא עוד...

מה מסתירים דמי הניהול בקרנות ברירת המחדל ?

בדמי ניהול ממוצעים לתשואה יש השפעה חזקה יותר על פנסיית הזקנה של החוסכים מאשר לדמי הניהול המוזלים בקרן בררת המחדל.

קרא עוד...

הצעת חוק: חברת ביטוח שתפעל בחוסר תום לב תשלם תוספת פיצויים של עד 20%

"ההצעה נועדה להעביר מסר חד לחברות הביטוח. פעם קראו לזה שיטת מצליח, היום זה הפך לשיטת יצליח. רבע מהמבוטחים מתייאשים". לדברי מקלב, "בתי המשפט לא נותנים מענה, כיון שאנו המחוקקים לא אמרנו את דברינו. מדובר בתופעה רחבה מאוד."

קרא עוד...

כל מה שצריך לדעת על הרפורמה בעולם הביטוח הסיעודי

לאורך שנות העבודה לקוחות החזיקו בביטוח קבוצתי או בביטוח של קופת החולים ששילם לביטוח במשך שנים רבות. אולם, כאשר במעבר מקופה לקופה או למסגרת פרטית הלקוח איבד את ברות הביטוח שלו ,שילם הרבה יותר ולא נצברו לו כספים במשך השנים. השונות בין ביטוחי הסיעוד הגבילה את מבוטחי הקופות לעבור מקופה לקופה עם רצף ביטוחי וללא הצהרות בריאות.

קרא עוד...

בעולם החדש של ביטוחי הסיעוד בקופות החולים, האזרח נדרש להבין את משמעות הרפורמה, וכיצד תשפיע עליו בתכנון "הפנסיה הסיעודית" שלו.

בעולם החדש של ביטוחי הסיעוד בקופות החולים, האזרח נדרש להבין את משמעות הרפורמה, וכיצד תשפיע עליו בתכנון "הפנסיה הסיעודית" שלו.

קרא עוד...

תכירו: קופת גמל להשקעה

בחודש יוני אישרה הכנסת את החקיקה להקמת קופת גמל להשקעה - תחליף להשקעה בקרנות נאמנות, תיקים מנוהלים ופיקדונות בבנקים. המהלך לווה בביקורת רבה מצד הבנקים ואנשי רשות ני"ע, אך ללא ספק מדובר במוצר שעשוי ליצור מהפכה בשוק החיסכון הישראלי

קרא עוד...

התרגילים של קרנות הנאמנות לחליבת רווחים על חשבון המשקיעים

מנהלי קרנות נאמנות מציפים את השוק במוצרים כמעט זהים, משקיעים בשיווק ומניפולציות - ומהמרים שאחת הקרנות תתבלט בדירוג של הבנקים ■ אחרי שזרם הכספים מהמשקיעים מובטח, המנהלים מתחילים לחלוב את הקרן - בלי לספק ערך אמיתי למשקיעים

קרא עוד...

איחוד חשבונות לא פעילים בקרנות פנסיה תחת קורת גג אחת

מדובר ביוזמה מבורכת של משרד האוצר, בו יבוצע איחוד חשבונות לא פעילים של קרנות פנסיה. כלומר למי שיש מספר קרנות פנסיה (בדרך כלל עקב מעבר בין עבודות או מעבר בין קרנות פנסיה שלא בוצעו כראוי) יבוצע איחוד של הקרנות הלא פעילות לתוך קרן הפנסיה הפעילה

קרא עוד...

מה ההיגיון לקנות אג"ח בתשואה שלילית?

המשמעות היא שהריביות הנמוכות והתשואות השליליות הן כנראה כאן בשביל להישאר, והמשקיעים יצטרכו להתרגל למציאות הזו. לאור התשואות הנמוכות והסיכון לעלייתן בעתיד כתוצאה מהעלאת ריבית או עלייה בסיכון הפיננסי, אנחנו בכל אופן מעדיפים שלא להשתתף ב"חגיגה" הזו, ולהקטין את החשיפה שלנו לאג"ח אלו.

קרא עוד...

מיזם המשכנתאות של לאומי והראל קורם עור וגידים בתקופה של שינויים בענף בכל הנוגע לנתחי שוק ורמת המרווחים העולה

הראל צפויה ליהנות מהשקעה בנכס ברמת ביטחון גבוהה יותר מהאג"ח, עם פחות סיכוני ריבית. בעקבות עליית המרווחים שחלה בענף המשכנתאות, היא גם תוכל להשיג לעמיתיה תשואה עודפת לעומת חלופות בעלות מאפייני סיכון דומים

קרא עוד...

האם ניתן למשוך סכום חד פעמי מתכנית משלמת קצבה?

כולנו יודעים שניתן למשוך קצבה מקופה קצבתית כמו קרן פנסיה אך תיקון 3 שהפך את כל הצבירות במוצרי החסכון במעמד גמל לקצבתיים מאפשר גם לשלם סכומים חד פעמיים בגיל הפרישה.

קרא עוד...

אפוטרופסות וצוואות: כל מה שצריך לדעת

צוואות ואפוטרופסות הם שני תחומים המשתייכים לדיני המשפחה, שכל אחד מאיתנו עשוי להידרש להם במהלך חייו. לפניכם מספר שאלות נפוצות בנושא והתשובות להן

קרא עוד...

הטבת מס נוספת למי שהפקיד לתיקון 190 עליה כמעט ולא מדברים ומאד חשוב להכיר

חשוב לדעת שהפקדה לתיקון 190 היא במעמד עצמאי ומזכה להטבת מס לפי הפירוט מטה. כלומר ההפקדה לקצבה מזכה (33400 ₪) ניתן לקבל הטבת מס ובכך להקטין את תשלום המס למס הכנסה

קרא עוד...

אושרה קופת הגמל החדשה; האוזר: "אסון קיומי לבורסה. יושמדו מנהלי תיקים וקרנות"

הקופה החדשה תאפשר נזילות למשיכה בכל עת והדובדבן שבקצפת הוא: למי שישמור על הכספים בקופה ולא ימשוך אותם יוכל מגיל 60 להפוך את הכספים לקצבה פטורה ממס הכנסה ומס רווחי הון !! עד כה הטבה זו הייתה שמורה לזכאים לתיקון 190 בלבד וכעת היא תפתח לכולם

קרא עוד...

רפורמה בביטוח סיעודי דרך קופות החולים יוצאת לדרך, מה צריך לדעת?

הפוליסות הסיעודיות הקיימות של קופות החולים הן זולות וטובות - ובכל זאת הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר מחליף אותן בפוליסה אחידה, שתהיה קצת יותר טובה אבל גם הרבה יותר יקרה.

קרא עוד...

מה הכסף שלכם עשה בשנת 2015

שינוי שעשה משרד האוצר באופן הצגת התשואה בדוחות השנתיים מקשה על החוסכים לחשב את התשואה האישית אותה השיגו במהלך השנה.

קרא עוד...

שערוריית אורבנקורפ: הגופים שכשלו בשמירה על כספנו – ולמה זה מכעיס יותר מנפילת הטייקונים

חלק משוק ההון, צריך להודות, לא נגע בהנפקה הזו. שום קופת גמל, קרן פנסיה או חברת ביטוח לא רכשה את איגרות החוב של אורבנקורפ בהנפקה. אלא שתשואה של 8% ויותר בכל זאת המיסה את ליבם של כמה ממנהלי קרנות הנאמנות הגדולות בישראל

קרא עוד...

עצמאים שיחסכו רק בגובה הטבת המס יהיו זקנים עניים

עצמאים הטרודים בניהול השוטף והיום יומי של העסק עשויים לדחוק את הדאגה לעתידם ולעתיד יקיריהם בכל הקשור לחסכון הפנסיוני, למרות שמדובר באחד הנכסים החשובים והמשמעותיים ביותר המאפשר לצבור מקורות הכנסה לגיל הפרישה לצורך שמירה על רמת החיים.

קרא עוד...

הסבר לעניין הנתון המדווח כ "הוצאות ניהול השקעות" – בדיווח השנתי

"הוצאות ניהול השקעות" אלו הוצאות ישירות שמשלמת קופת הגמל בעת ניהול ההשקעות במסלולי ההשקעות כגון: עמלות קנייה ומכירה של ניירות ערך, דמי שמירה בשל ניירות ערך סחירים וכל עמלה שגובה מי שמבצע את משמורת ניירות הערך, הוצאה הנובעת:

קרא עוד...

פטור ממס מרווחי הון לפורשים לפי פקודת מס הכנסה 125ד

לקראת סוף כל שנת מס, על פי פקודת מס 125ד למס הכנסה לזכאים מגיע לקבל החזר מס רווחי הון מרשויות המס.

קרא עוד...

מעבירים את הניהול ההשקעות מחשבון הבנק האישי וחוסכים כסף

ניהול תיק ניירות ערך דרך חשבון הבנק ודרך מערך ייעוץ ההשקעות אשר משווק על ידי הבנק בדמי ניהול נמוכים ובניהול ללא אינטרסים כביכול. אך בפועל המציאות היא שונה לחלוטין היות בפועל הבנק מרוויח והרבה.

קרא עוד...

למה יועצי ההשקעות בבנקים דחפו מיליארד שקל בחודשיים לקרן שמסבה לכם הפסדים?

הרווח ליועצי הבנקים בתום השנה יהיה 0.6% מנכסי הקרן, שהם כ-6.5 מיליון שקל ■ לעומתם, המשקיעים צפויים להפסיד 0.45% מהאחזקה בקרן.

קרא עוד...

השקעה בנכסים לא סחירים, קרנות השקעה כתחליף לתיק השקעות

"היתרון של הבנקים, לרוב מתחיל ונגמר בריבית", כך אומר רו"ח אבי דויטש, מנכ"ל קרן אקספו, העוסקת במתן אשראי חוץ בנקאי כנגד בטחונות נדל"ן. אקספו היא בין הקרנות הפועלות בתחום בו שיעורם של הגופים החוץ בנקאיים הולך ועולה, בשל הצורך הרב לאשראי נדל"ני, בתקופה בה הבנקים בוררים את לקוחותיהם בתחום (בעיקר כתוצאה מהגבלות רגולטוריות).

קרא עוד...

הלוואות לא סחירות מגובות בבטחונות בניהול תיק השקעות

מבחינת המלווים נציין כי עסקאות האשראי הפרטיות הפכו לנדבך משמעותי בפעילותם של הגופים המוסדיים, בוודאי בכל האמור לגבי הגדולים שבהם, שחזקים מספיק כדי להקים מערכי ניהול אשראי סמי-בנקאיים בתוכם. כך קורה בכלל ביטוח, בהראל, בהפניקס וכן במוסדיים נוספים, בהם גם בתי השקעות מובילים.

קרא עוד...

הקשר בין מכשיר ההשקעה לתשואות

האם מנהלי ההשקעות אכן עושים תשואות טובות יותר ממדדי השוק ה"טיפשים"? והאם מכשיר ההשקעה דרכו אני מנהל את תיק ההשקעות הוא האופטימלי עבורי?

קרא עוד...

הפקדה נזילה לקופת גמל, לא רק לפורשים כתחליף לתיק השקעות בנקאי

כבר היום סופגים מנהלי התיקים פגיעה משני מוצרים שמותרים לשיווק כבר שנים — פוליסות החיסכון וחיסכון דרך תיקון 190 בקופת גמל — שני מוצרים שמהווים אלטרנטיבה לתיק מנוהל הן מבחינת תמהיל ההשקעות והן מבחינת הטבות המס

קרא עוד...

הבנקים מרוויחים 10,000%על חלק מהפעולות בבורסה

הבנקים גובים מלקוחותיהם בממוצע פי 20 יותר ממה שהם משלמים לבורסה על כל פעילות קנייה או מכירה של ניירות ערך. הקרטל הבנקאי, שולט בכל שרשרת הערך הבורסאית, החל במסחר עצמו דרך הסליקה (העברת הכסף וניירות הערך בין חברי הבורסה) וכלה במשמורת של ניירות ערך – אינו סביר, ומזכיר מאד את יתר מילציות המיסוי.

קרא עוד...

הבנק המוביל בישראל מרוויח בשנה יותר מכפול מ-6 חברות הביטוח הגדולות יחד

ענף הבנקאות פחות תחרותי מענף הביטוח, שזוכה חדשות לבקרים לביקורת (מוצדקת לרוב) על מידת התחרותיות בו, בעוד שהענפים שבהם פועלים בתי ההשקעות תחרותיים אף יותר. הדבר בא לידי ביטוי בצורה בולטת לא רק מתוצאות הבנקים, אלא גם ממה שמשקפים המשקיעים בשוק ההון.

קרא עוד...

האם הרווחים שצברתי בקופת הגמל ובקרן ההשתלמות שלי חייבים במס רווחי הון?

מפגישותיי עם לקוחות, כאשר עולה נושא מיסוי רווחי הון במוצרים השונים אני מוצא שלא רבים מודעים לכך שקיים מס רווחי הון על קרנות השתלמות במקרים מסוימים.

קרא עוד...

שאלות ותשובות המסלקה הפנסיונית

האם השימוש בשרותי המסלקה הפנסיונית כרוך בתשלום? כמה זה יעלה לי?

קרא עוד...

משיכת כספים מחשבונות קטנים בקופות גמל (עד 8000 ₪)

במהלך חודש ינואר 2016 פורסמו תקנות הפיקוח על שירותים פיננסים (קופות גמל). מטרת התקנות היא לאפשר לבעלי קופות קטנות (שיתרתן עד 8000 ₪) שאינם פעילים, למשוך את הכספים מקופת הגמל בהליך מהיר וללא תשלום מס בגין משיכה זו

קרא עוד...

מהם הכלים להגנה על רכוש משפחתי ותכנון מעבר בין דורי

כלים להגנת משפחה: צוואה, הסכם ממון, נאמנות, אמנה משפחתית.

קרא עוד...

מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות), לא רק בין בעל לאישה !!

על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו, בין היתר: הוריו והורי בן זוגו, אחיות ואחיותיו שלו ושל בן זוגו.

קרא עוד...

החזר מס לשכירים עבור תשלום לביטוח חיים

החזר המס הוא לא רק לעצמאים אלא גם לשכירים זאת מידה והם משלמים על ביטוח חיים באופן פרטי דרך הוראת קבע/כרטיס אשראי.

קרא עוד...

תכנון חכם של הרכוש המשפחתי – הענקה בחיים

למה צריכים להיות מודעים? מה הן הסכנות בהענקת מתנות לילדים?

קרא עוד...

פטור נוסף לגמלאים אשר מגדיל את ההכנסה נטו כל חודש

במסגרת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה שחל בשנת 2012 נקבע כי שיעור הפטור ממס הכנסה גדל בהדרגה במהלך השנים עם לשנת 2025. (מידע נוסף וטבלה ראו מטה).

קרא עוד...

ניהול תיקים מול הפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190

מצ"ב השוואה בין אפשרויות השקעה: ניהול תיקים דרך הבנק מול הפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190 בסגנון שאלות ותשובות

קרא עוד...

מתי בן זוג אינו היורש?

הפרק השני לחוק הירושה תשכ"ה – 1965 עוסק בירושה על פי דין. ירושת בן הזוג מוסדרת בסעיף 11 לחוק. על פי הוראת סעיף זה לבן הזוג זכויות ירושה עתירות למדי. אך מיהו בן זוג?

קרא עוד...

הפנסיונרים יסובסדו הצעירים ישקיעו בשוק ההון

האוצר ממליץ כי פנסיונרים יקבלו הגנה בשיעור של 60% על החיסכון שלהם באמצעות אגרות חוב בעלות תשואה מובטחת, לעומת 30% כיום. חוסכים מגיל 50 ומטה לא יהנו מסבסוד כלל.

קרא עוד...

המודל הציליאני

ב 01/01/2016 נכנס לתוקף בהוראת משרד האוצר המודל הציליאני שהוא למעשה מסלול השקעה תלוי גיל. תקף לקופות גמל וקרנות פנסיה (לא תקף בקרנות השתלמות).

קרא עוד...

ההטבות בשוק ההון שהממשלה לא טורחת לפרסם לגמלאים

תיקון 190 מקנה כאמור הטבות רבות לגמלאים, והוא יכול להיות הטבה פיננסית חשובה עבורם. ואולם, כשליש מהגמלאים אינם בקיאים בתחום, וייתכן שאף יותר, כך שמדובר במאות אלפי חוסכים שאינם נהנים מהטבות שנוצרו במיוחד עבורם. הגיוני היה שמשרדי האוצר והגמלאים ידאגו במשותף לפרסם את מגוון היתרונות של תיקון 190 בהסברה מקיפה למען החוסכים המבוגרים.

קרא עוד...

תקווה אחרונה: המקום שבו מחליטים אם תחיו או תמותו

עדות חריגים מתפקדות כבית דין גבוה עבור חולים שזקוקים לתרופה יקרה שאינה נמצאת בסל הן פועלות בשדה מוקשים של דילמות אנושיות, כלכליות ומוסריות - אך תחת פיקוח מוגבל ובשקיפות חלקית בלבד

קרא עוד...

משמעותם של ערכי סילוק בביטוח סיעודי

ממספר רב של פגישות עם לקוחות אני מוצא שרובם לא בודקים ו/או לא מודעים לנתון החשוב שהוא פערי הפרמיות בין החברות השונות באותו מסלול ביטוח ופערי הסילוק בין חברות הביטוח.

קרא עוד...

מה חשוב לדעת על ביטוח הבריאות החדש

עמדתנו המקצועית היתה כל השנים כי ביטוח הבריאות הפרטי הוא מוצר מיותר מעיקרו, במיוחד למי שמכוסה על ידי הביטוח המשלים של קופות החולים, פרט לשלושה פרקים למקרי קטסטרופה שרק הביטוח הפרטי יכול להציע: טכנולוגיות מחליפות ניתוח, תרופות מחוץ לסל והרחבה ניכרת של הזכות להשתלות בחו"ל. והנה התברר שאנחנו בעצמנו מחזיקים את הביטוח הפרטי בדיוק בשביל שלוש ההצעות האלה, רק שהניסוח המיושן של ההצעה הופך אותה בפועל לריקה מתוכן.

קרא עוד...

לנצח בכל דרך: העלות הבלתי נסבלת של התרופות החדשות לסרטן

סל התרופות הציבורי, שבמסגרתו ניתנות התרופות בחינם (במקרה של סרטן) או בהשתתפות עצמית נמוכה. אבל כשהשמיכה קצרה כל כך, תרופות רבות, חלקן קריטיות, נמצאות מחוצה לה. כמה כסף באמת חסר כיום בסל התרופות כדי שייכללו בו כל אותן תרופות שהמערכת הרפואית מגדירה חיוניות?

קרא עוד...

החיים שלך, תמורת מיליון שקל: התרופות לסרטן שיכלו להציל את אבא שלי

שוב נפלנו בסטטיסטיקה, והפעם הסטטיסטיקה של האנשים שהתרופה שהם זקוקים לה יקרה מאוד, שהיא לא בסל הבריאות לטיפול במחלתם, שאין להם ביטוח פרטי ושאין להם כל דרך אחרת לקבל אותה - לא מחקר רפואי מתאים, לא טיפול חמלה, לא ועדת חריגים ולא קרן פילנתרופית

קרא עוד...

באמת צריך גם ביטוח בריאות וגם משלים? מדריך

באמצעות ניהול סיכונים אישי אנחנו מוודאים שתיק הביטוח שלכם יעמוד ברמת הביטוח השונים, לרבות זיהוי כפל ביטוחי.

קרא עוד...

לקוחות מעידים

 • רמה מקצועית גבוהה

  אני עובד עם יוסי מזה כשנתיים וחצי. יוסי ביצע עבורי ניתוח מעמיק של כל תיקי הביטוחים וההשקעות הפיננסיות, וייעץ איזה שינויים הוא ממליץ לעשות על מנת למקסם את התשואות ברמת הסיכון הרצויה לי ובנוסף היכן ניתן לחסוך בדמי הניהול. בנוסף, יוסי מנהל עבורי חלק מהביטוחים וההשקעות, ומשלב רמה מקצועית גבוהה ושליטה בכל הפרטים הקטנים של המקצוע, תוך אמינות והסתכלות על צרכי וטובת הלקוח מעל הכול.

  רותם לוי, מועצה אזורית משגב
 • האיש הנכון במקום הנכון

  הכרתי את יוסי בתחילת 2014 כרופא מנתח של אחד מילדיו והקשר בינינו הפך לחברי (גם על רקע עבר משותף בחיל הים). התקופה הייתה לפני יציאתי לגמלאות כעובד מדינה, ביקשתי מיוסי ייעוץ בתחום ההשקעות, הפנסיוני וביטוח בריאות, לי ולבני משפחתי. זו הייתה אחת מההחלטות הנבונות ביותר שעשיתי. מצאתי ביוסי את האיש הנכון במקום הנכון, והוא הדריך אותי בצעדיי לעתיד בצורה מקצועית ועד היום הוא בקשר הדוק אתי ובני משפחתי. לעונג לי להמליץ על יוסי, מכל הלב.

  ד"ר גדעון שושני, חיפה
 • תמיד במאור פנים ובסבלנות

  אני עובדת עם יוסי מזה שנתיים ומברכת על כך כל יום. יוסי מקצועי, אמין, מסור ונותן שירות אישי צמוד, תמיד במאור פנים ובסבלנות. כל פנייה בסוגיה כלכלית שלי נבדקת על ידו לעומק ויחד מוצאים פתרונות משותפים. ממליצה בחום להשתמש בשירותיו ולנצל את הידע הרב שלו והמידע המעודכן שהוא מקפיד לשלוח.

  ד"ר שושי בר-און, קיבוץ סוללים
 • נקי ונטול אינטרסים

  התרשמתי מהדרך של יוסי להסתכל על הדברים בצורה נקייה ונטולת אינטרסים זרים ולהתאים ללקוח את מה שאכן מתאים ולא "לדחוף לו" מוצרים לא מתאימים רק כדי להרוויח עמלה, ומהראייה ההוליסטית של מצבו הפיננסי והביטוחי של הלקוח והתייחסות למכלול כולו. לבעל נכסים ובמיוחד לעצמאי הטרוד בכל מיני עניינים, יוסי יכול להוות פתרון מצוין לטיפול ולסדר בכל נושא ההשקעות, הכיסוי הפנסיוני והכיסוי הביטוחי, על מנת לתת לו את השקט הנפשי, שהכול מטופל בצורה הטובה והמתאימה לו ביותר, תוך שמירה על הוגנות ושקיפות מקסימליים.

  אברי רצ'בסקי, מ. כספים ומש"א, קיבוץ סאסא
 • נותן הרגשת ביטחון

  לכל מאן דבעי, מאז פרישתי לגמלאות מדינה (יולי 2013), יוסי פיצחדזה מלווה אותי כיועץ לכל ההשקעות הפנסיוניות, קופות הגמל והביטוחים שלי. בחלק מהחברות הוא משמש כסוכן. אני מרגיש מאוד בטוח בהמלצות שלו. הביצועים הכספיים של החשבונות שלי בשנתיים וחצי האחרונות מוכיחים את עצמם למרות התנודות המאפיינות את השוק בתקופה האחרונה. אני ממליץ בחום בפני כל המכרים שלי להשתמש בכישורים של יוסי כיועץ פיננסי אישי. בהצלחה! בברכה,

  ד"ר דניאל לשם, חיפה
 • תמיד זמין וקשוב

  ממליץ בחום על הייעוץ של יוסי. מברך על כל רגע שיצרתי קשר איתו. יוסי ישב איתי בסבלנות מרובה תוך מתן הסברים מפורטים ובמקצוענות על כל הביטוחים שרכשתי במשך השנים ועשה סדר בכל הנושא וביסודיות ניפה את כפל הביטוחים שהיו לי והחליף כמה בחדשים טובים יותר והגעתי לחיסכון של מעל 1000 ₪ לחודש. יוסי ארגן עבורי בתוכנה חדשנית את כל הביטוחים שיש לי, כך שניתן לעקוב אחר הביטוחים. ניתן לפנות ליוסי בכל שאלה ובעיה ומייד לקבל תשובה או פיתרון. עם יוסי ניתן לישון בשקט בידיעה שאדם מקצוען, מיומן, יסודי, אכפתי ומסור מטפל בתיק. שווה וכדאי להיות לקוח של יוסי.

  משה טסלר, מושב מורשת
 • נכס אמיתי בשוק פרוע

  יוסי מנהל את כל הנכסים הפיננסיים שלי כבר מספר שנים. יוסי מייעץ בבחירת מסלולי השקעה וחסכון, ומבצע בפועל את ההפקדות והמשיכות כפי שהוסכמו ביננו. השירות שיוסי נותן הוא מקצועי, אמין, מהיר, ויעיל. מנהל פיננסי כמו יוסי מהווה נכס אמיתי בשוק הפרוע והמבלבל של שמירת נכסים פיננסיים, תכנון פנסיוני ארוך טווח, ביטוחי בריאות וביטוחים סיעודיים. אני מרוצה בהחלט מהשירות של יוסי וממליץ בלב שלם על שירותיו

  דורון סטורלזי, תמרת
 • מציג המלצות בצורה ברורה ונינוחה

  בשנתיים האחרונות הנני נעזר ביוסי כיועץ/מתכנן פיננסי, לגבי חסכונותיי במסגרות השונות. התרשמתי מאוד ממקצוענותו והכרת הנושא, כולל מגוון האפשרויות מותאם לגיל הלקוח. יוסי מציג את הנושא ואת המלצותיו בצורה ברורה, נינוחה ורגועה, המאפשר ללקוח לקבל החלטות אופטימליות לפי רעות עיניו.

  רן יוסף, קריית מוצקין

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח. מדיניות הגנת הפרטיות יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ (להלן – "הסוכנות") היא סוכנות לביטוח הפועלת בהתאם לרישיון התאגיד שניתן לה על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר. כל המידע שנמסר לסוכנות לצורך קבלת הצעות לביטוח, בעבר בהווה או שיימסר בעתיד, נשמר במערכות המחשוב של הסוכנות, ומוגן באמצעות מתקדמים ובהתאם לתקנים קפדניים שנועדו לשמור על המידע שמסרתם, ועל סודיותו. מערכות המחשוב של הסוכנות רשומים כמאגרי מידע כדין והן מנוהלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות 1981 והתקנות על פיו. שמירת המידע וסודיותו, נחוצים על מנת שנוכל להעניק לכם שירות עבור המוצרים שרכשתם באמצעותנו. במסירת המידע לצורך קבלת הצעות וטיפול במוצרים שלכם, הנכם מאשרים, שהמידע נמסר מרצונכם ובהסכמתכם. המידע והנתונים שמסרתם וכל עדכון שלהם יישמרו במאגרי המידע של הסוכנות וישמשו למתן ההצעות, הפקה וחידוש פוליסות, ניהול שוטף של תיק ההשקעות שלכם, מתן שירות לקוחות ולדיוור ישיר ויצירת קשר למתן מידע בקשר עם מתן המוצרים והשירותים בהתאם לפרטים שמסרתם. אם הסוכנות תארגן את פעילותה במסגרת תאגיד אחר או תתמזג עם גוף אחר, היא תהיה זכאית להעביר לתאגיד החדש העתק מן המידע שנאגר אודותיכם ובלבד שתאגיד זה יקבל על עצמו כלפי את הוראות הצהרה זו. הסוכנות תעביר מידע אישי לגורמים הבאים: חברות ביטוח, בתי השקעות,, סוכני ביטוח וסוכני משנה או סוכנים משותפים, שותפים עסקיים, לצורך קבלת הצעות לביטוח ולקיום חובות המוטלות על הסוכנות על פי דין. הסוכנות תעשה שימוש במידע אך ורק למטרה שלשמה הוא נמסר. כל אדם זכאי לעיין במידע אישי אודותיו המוחזק בידי הסוכנות; הסוכנות תאפשר לנשוא המידע לעיין במידע אישי אודותיו לאחר הגשת בקשה בהתאם להוראות החוק, כל עוד לא קיימת עילה שבדין לדחיית הבקשה. נשוא המידע זכאי להגיש בקשה בכתב לתיקון מידע אישי או למחיקת מידע אישי שאינו נכון, שלם, ברור או מעודכן, והסוכנות תתקן את המידע האישי כל עוד לא קיימת עילה שבדין לדחיית הבקשה. נשוא המידע זכאי לדרוש בכתב שמידע אישי אודותיו יימחק ממאגר המידע. בקשות למימוש זכות העיון, תיקון או התנגדות לדיוור ישיר יש להפנות ל- יוסי פיצחדזה בטלפון: 058-4098148 או במייל: yosi@yosi-fp.co.il הסוכנות תשיב על בקשה למימוש זכות העיון במהירות האפשרית ובכל מקרה לא יאוחר מתוך 30 יום מיום שנקבלה. הסוכנות אוספת מידע לגבי המבקרים והמשתמשים באתר מתוך מטרה לשפר את איכות וטיב השירותים שהיא מעניקה באמצעות האתר. המדובר במידע כללי על המבקרים באתר ומידע שאינו מכיל פרטים אישיים. מידע כללי אודות המבקרים באתר נאסף על בסיס מצטבר ואנונימי , דהיינו באופן שלא ניתן לשייך כל מידע מזהה ופרטים אישיים כלשהם למידע האמור ולהיפך. המידע הכללי לגבי המבקרים באתר נאסף לשם שיפור תוכן האתר, איכותו וטיב השירותים הניתנים באמצעותו. כל הפרסומים באתר זה הינם לידיעה כללית בלבד ואינם מהווים ואין לראות בהם בשום דרך ייעוץ, המלצה, חוות דעת או שידול לבצע עסקת ביטוח. הפרסומים אינם מהווים הצעה לביטוח, הצעה לכריתת חוזה ביטוח או התחייבות לפרמיה, תעריף או מחיר ואין לראות בהם התחייבות למתן שירות כתחליף להליך המתחשב בנתוניו ובצרכיו האישיים והספציפיים של כל סוכן או לקוח. הנתונים והדעות המוצגים בפרסומים נכונים למועד כתיבתם וכפופים לשינויים בכל עת ללא הודעה מוקדמת. המידע הכלול בפרסומים זה לא ישמש לקביעת הזכויות והחובות של לקוח כלשהו או ככלי לפרשנותן. זכויות וחובות כאמור ייקבעו אך ורק לפי תנאי התקשרות התואמים את נתוניו וצרכיו האישיים והספציפיים של כל לקוח. התכנים בפרסומים זה הינם רכושה הבלעדי של הסוכנות והם מוגנים בזכויות יוצרים ובזכויות קנייניות אחרות. אין להפיץ, להעתיק או לעשות כל שימוש אחר בפרסומים או בחלק מהם ללא קבלת אישור מהסוכנות בכתב ומראש. ט.ל.ח
תפריט נגישות
LM web solution