• בעולם החדש של ביטוחי הסיעוד בקופות החולים, האזרח נדרש להבין את משמעות הרפורמה, וכיצד תשפיע עליו בתכנון "הפנסיה הסיעודית" שלו.

בעולם החדש של ביטוחי הסיעוד בקופות החולים, האזרח נדרש להבין את משמעות הרפורמה, וכיצד תשפיע עליו בתכנון "הפנסיה הסיעודית" שלו.

חשוב להבהיר למבוטח הסומך רק על הביטוח הסיעודי בקופות החולים ?

 1. בתוכנית של קופת החולים משלם המבוטח את עלות הביטוח למשך כל חייו.אולם התוכנית תפצה את המבוטח במצב סיעודי,  רק ל- 5 שנים.                                                                                 בניגוד לביטוח פרטי שבה ניתן לרכוש כיסוי לכל החיים.

2. בתוכנית הקבוצתית של קופות החולים – קיים מרכיב של חוסר וודאות זאת כיוון שגורל הקבוצה והפסדיה משפיעים על כל הקבוצה. (ראו מה קרה למבוטחי הביטוחים הקבוצתיים בחברות הביטוח – מצאו עצמם ללא ביטוח קבוצתי  אחר שנים של תשלום).

         בניגוד לביטוח פרטי שבו המחיר קבוע ולא ניתן לשנות אותו על בסיס הפסדים קבוצתיים.

3.  בתוכנית של קופות החולים סכומי הביטוח מוגבלים, פיצוי בבית : בין  5,500 -ל 3,500  שיפוי במוסד בין  10,000 – 4,500 סכומי הביטוח מכסים כ 60% מהסכומים הנדרשים למצב סיעודי אמיתי.
         בניגוד לביטוח פרטי שבה ניתן לרכוש סכומים עפ"י בחירת המבוטח.

4. בתוכנית של קופת החולים  אין כיסוי למצבים סיעודיים הנגרמים ממצבים מגוונים. כך לדוגמא, התוכנית אינה מכסה מצב סיעודי עקב תאונות דרכים, תאונות עבודה ואירועי טרור.

         בניגוד לביטוח פרטי המכסה אירועים אלה ויותר.

5. בתוכנית קבוצתית אין צבירה של סכומים במקרה בו מפסיקים לשלם. מאחר ותוכניות קבוצתיות מתייקרות כל חמש שנים, תרחיש בו מבוטח ירצה להפסיק תשלום לא נצברו לזכותו סכומי ביטוח בכלל.
         בניגוד לביטוח פרטי הצובר את סכומי ביטוח, גם אם הפרמיה החודשית אינה משולמת.

אם כך, כיצד תופרים את חליפת הביטוח האופטימאלית למשפחה?

מאחר ועלויות הביטוח הפרטי הכוללת ערכי סילוק ,הינן  יקרות, ניתן לשלבן עם הביטוח הקבוצתי של קופת החולים ובכך לייעל את עלות הביטוח ולהתאימו לתקציב המשפחתי.

 

מאת:  חני שפיס

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.