• מעסיקים מטפלת? 7 תשלומים שאתם ממש חייבים להכיר

7 תשלומים אותם יש לשלם למטפלת מלבד השכר החודשי

מתלבטים האם להעסיק מטפלת או לרשום את הילד לצהרון?  מלבד השכר החודשי, יש לקחת בחשבון 7 תשלומים נוספים אותם יש לשלם לה בתקופת עבודתה.

נסיעות

המעסיק חייב בהשתתפות בדמי הנסיעה עבור המטפלת בדרכה לעבודה וחזרה ממנה בתחבורה הציבורית עד לתקרה שנקבעה. לאחרונה עודכנה התקרה והיא עומדת היום על 22.60 שקלים ביום.

פנסיה

החל משנת 2008 מעסיקים חייבים להפקיד לפנסיה  גם לעובדי משק בית. מעסיק שלא יבצע את ההפקדות יהיה חייב בקנס של 9,000 שקלים. לנוחותכם ניתן היום לבצע הפקדות לפנסיה גם באינטרנט. שיעורי ההפקדה לפנסיית חובה בשנת 2016 הם 5.75% הפקדות העובד, 6.25% הפקדות המעסיק ו- 6% נוספים עבור פיצויים.

ביטוח לאומי

כל עובד משק בית חייב להיות מדווח לביטוח לאומי. חובת הדיווח וכן חובת העברת תשלום הביטוח הלאומי חלה על המעסיק. לא ניתן להעביר דיווח לביטוח לאומי ללא ציון פרטיו של העובד. שיעורי ההפקדה עבור ביטוח לאומי הם 2% חלק העובד ו- 5.25% חלק המעסיק.

פיצויי פיטורין

עובד שעבד לפחות 12 חודשים במקום עבודתו, זכאי לפיצויי פיטורין. סך פיצויי הפיטורין שמגיעים שווים לתשלום של משכורת חודשית אחת בגין כל שנת עבודה.  עובד שעבד במקום עבודתו פחות מ-12 חודשים, אינו זכאי לפיצויי פיטורין מלבד אלה אשר הופקדו עבורו לקרן הפנסיה.

חופשה שנתית

כל עובד זכאי לחופשה שנתית. אורך החופשה נקבע בהתאם לוותק של העובד במקום עבודתו. עובד בעל ותק של שנה זכאי ל- 12 ימי חופשה בשנה.

דמי הבראה

עובד זכאי לדמי הבראה אם עבד באותו מקום עבודה שנה אחת לפחות. מספר ימי ההבראה המגיעים לעובד הם בהתאם לוותק שלו בעבודה, 5 ימים בעד השנה הראשונה;  6 ימים בעד השנה השנייה והשלישית.

דמי מחלה

עובד זכאי לתשלום מהמעסיק בעת היעדרות מעבודה בגין מחלה. דמי המחלה יחושבו באופן הבא: עבור יום העבודה הראשון – לא מגיעים לעובד דמי מחלה, עבור יום המחלה השני והשלישי – 50% מהשכר היומי. החל מיום המחלה הרביעי העובד יהיה זכאי ל- 100% מהשכר. עובד שלא נותרו לו עוד ימי מחלה לא יהיה זכאי לתשלום.

 

נדב טסלר, 13/09/2016, פנסיוני

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.