• סוף לביטוחים הכפולים: האוצר משיק את "הר הביטוח"

סוף לביטוחים הכפולים: האוצר משיק את "הר הביטוח"

לראשונה, יוכל כל מבוטח לצפות בכל המוצרים שברשותו באופן פשוט וידידותי. ב-2015 הוציא הציבור 63 מיליארד שקל על ביטוחים

שר האוצר, משה כחלון, והממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, דורית סלינגר, הודיעו היום כי ישיקו בתחילת 2017 את "הר הביטוח" – ממשק אינטרנטי שיציג למבוטחים את כל מוצרי הביטוח שברשותם. לראשונה, מבוטח יצפה בכל המוצרים שברשותו באופן פשוט וידידותי.

הר הביטוח אמור לתת מענה לכ לכ-30 מיליון מוצרי ביטוח שרכש הציבור בתחומי הרכב, הדירה, הבריאות והחיים. לפי נתוני האוצר, בשנת 2015 שילם הציבור 35 מיליארד שקל על מוצרי ביטוח חיים, 18 מיליארד שקל על מוצרי ביטוח כללי ו- 10 מיליארד שקל על מוצרי ביטוח בריאות. כלומר הציבור הוציא בשנה שעבר 63 מיליארד שקל על מוצרי ביטוח.

הממשק יאפשר לכל מבוטח נגישות מרבית למידע על מוצרי הביטוח שרכש, יגביר את התחרות על התנאים והמחיר ויסייע להשוות בין מוצרי הביטוח. הממשק יקל על בניית תקציב ביתי לציבור המבוטחים וימנע גם ביטוחי כפל. כ-10% מהתלונות המגיעות לאגף שוק ההון בתחום ביטוח דירה או חיים עבור משכנתה קשורות לביטוח כפל. ההערכה היא כי עשרות אלפי לקוחות משלמים ביטוחי כפל כיוון שהם אינם מודעים לצורך לבטל את הפוליסה הישנה עבור המשכנתה.

כיום, חלק לא מבוטל מהביטוחים השונים נערך במספר חברות ביטוח. כתוצאה מכך, המובטח לא תמיד מודע לכלל הפוליסות שיש לו ולעיתים אפילו נוצר מצב בו יש לו מספר פוליסות זהות, שאמורות לכסות את אותו האירוע. אתר שכזה יפתור את בעיית הכפילות הביטוחית. מנתונים שנאספו באגף שוק ההון, התברר כי העדר מידע זמין למבוטח מהווה גורם ביצירת ביטוחי כפל ומגביר תופעות כגביית מחיר עודפת. כמו כן, מבוטחים רבים לא ידעו מהו סכום שהם משלמים מדי חודש על המוצרים שרכשו.

השימוש בממשק יתאפשר לאחר הזדהות באתר באמצעות מס' ת.ז ותאריך הנפקת התעודה. בנוסף, הממשק יפנה לאזור האישי בחברת הביטוח, שם ניתן לבצע פעולות שונות כמו ביטול פוליסה, משלוח וקבלת מסמכים לצורך טיפול בתביעה ועוד.

שר האוצר, משה כחלון אמר היום כי "השקיפות והתחרות הן ידידותיו הטובות ביותר של הצרכן. המערכת החדש תמנע את המצב האבסורדי שבו אנשים משלמים על אותו ביטוח פעמיים מבלי לדעת על כך ותסייע לציבור המבוטחים לחסוך כסף מיותר".

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הדגישה כי "הר הביטוח הוא בשורה לציבור שיקבל לראשונה מידע על המוצרים הביטוחים שרכש במקום אחד, בקלות ובכל עת. נמשיך לשכלל את שוק הביטוח, בין היתר באמצעים דיגיטליים, במטרה להגביר את ההוגנות בין הצרכנים לחברות הביטוח, ואת התחרות בין החברות והמוצרים".

 

אסא ששון, 31/08/2016, דה מארקר

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.