• שאלות ותשובות המסלקה הפנסיונית

שאלות ותשובות המסלקה הפנסיונית

האם השימוש בשרותי המסלקה הפנסיונית כרוך בתשלום? כמה זה יעלה לי?

השימוש בשירות כרוך בתשלום בעלויות שוות לכל נפש, 40 ש"ח לקבלת מידע מלא אודות החסכונות הפנסיונים שלך. תמורת תשלום זה תקבל מידע אמין ומלא, הנותן תמונה מדויקת ומהימנה של כספי הפנסיה הצבורים לזכותך. מידע זה עשוי להיות שווה הרבה כסף . למחירון השירותים המלא עבור לעמוד מחירון בתפריט הניווט.

כיצד אדע שהמידע שלי במסלקה מאובטח ופרטיותי נשמרת?

אתר המסלקה הפנסיונית עובד על פי אמות המידה המחמירות ביותר ומיישם את אמצעי האבטחה המתקדמים ביותר לשמירת פרטיות הפונים והמידע המסופק להם. אמצעי אבטחה אלו כוללים, בין השאר, שילוב של רכיבי תוכנה וחומרה המבטיחים זיהוי מוחלט וחד משמעי של המשתמש וכן צוות מיוחד שייעודו טיפול בהגנת המערכת.

כחוסך, אם אפנה לקבל שירותים במסלקה, האם אזדקק גם לשירותי סוכן הביטוח או יועץ פנסיוני?

כחוסך תוכל לקבל באמצעות האתר את כל המידע הקיים לגבי כספי הפנסיה הצבורים לזכותך, ואולם, סוכן הביטוח/יועץ פנסיוני הינו איש המקצוע בתחום הפנסיוני, ותפקידו לייעץ לך כיצד לבנות נכון את הרכב החסכונות שלך ולספק לך הסבר אודות המידע אשר קיבלת באמצעות האתר?

בעבר הייתה לי קופת גמל בבעלות אחד הבנקים, אך ידוע לי שהיא אינה שייכת לבנק יותר. כיצד אאתר בעזרת המסלקה קופה זו ואחרות שהיו ברשותי?

המסלקה הפנסיונית מאפשרת לך, לאחר הרשמה כמשתמש רשום במערכת, לקבל את רשימת כל הקופות הקיימות על שמך, בכל השוק הפנסיוני. גם אם עברו מהבנק לניהול חברה אחרת. בדרך זו תוכל לאתר קופות ישנות או קופות שהבעלות עליהן הוחלפה, את היתרות שנצברו בקופה ואת הגוף המנהל אותה כיום.

אני עובד כשכיר, כיצד אוכל לדעת שהמעסיק אכן מפריש עבורי את הפנסיה במלואה?

המידע המתקבל מכיל גם פירוט של ההפרשות שבוצעו לחשבונותיך הפעילים  בששת החודשים האחרונים. במידה והנך יודע לציין את מספר הפוליסה/חשבון אליהם מופרשים כספיך וכספי המעסיק, תוכל לבקש מידע רק מהגוף שמנהל את הקופה.

מהי חברת "סוויפטנס" מפעילת המסלקה?

חברת סוויפטנס הנה החברה אשר זכתה במכרז מטעם המדינה להקמה ותפעול של "מערכת סליקה פנסיונית מרכזית". על המערכת לרכז את תעבורת המידע, הפעולות והכספים בשוק החסכונות הפנסיונים במדינת ישראל. בהמשך לשינויים שנעשו בשוק ההון בעקבות ועדת בכר, החליט משרד האוצר על הקמת ממערכת סליקה פנסיונית שתשרת את כלל הציבור והפעילים בשוק הפנסיוני. במכרז להקמת המערכת, זכתה כאמור חברת סוויפטנס   בציונים הגבוהים ביותר.

מהו קוד אימות ייפוי כוח?

בכדי שסוכן או יועץ יוכל לבקש מידע אודות חוסך באמצעות המסלקה, על המסלקה להבטיח כי המידע ניתן רק לסוכן/יועץ אשר קיבל ייפוי כוח מלקוח. אופן אימות הזהות של  הלקוח נקבע על ידי משרד האוצר והוא נעשה בתהליך מהיר הדורש מהלקוח הזדהות באמצעות מספר כרטיס אשראי או לחילופין באמצעות דואר רשום. אחרי תהליך הזיהוי מופק ללקוח קוד באמצעותו מבצעת המערכת ווידוא שאכן קיים קישור בין החוסך לסוכן מבקש המידע. תוקף קוד האימות הנו ל-3 חודשים..

מה נדרש ממני כדי להיות לקוח של המסלקה הפנסיונית?

כל אזרח ישראלי בעל תעודת זהות / דרכון ישראלי יכול ליהנות מהשירות. בכדי לעשות שימוש בשירות ולקבל את המידע הפנסיוני שלך, נדרש רישום קצר ופשוט. התחל ברישום באמצעות כפתור "הרשם לשירות"  בדף הבית. מיד לאחר הרישום וקבלת שם משתמש וסיסמא תוכל להיכנס לאזור האישי שלך  ולבקש את המידע אודות הצבירה הפנסיונית שלך.

האם ניתן לקבל מידע או הסברים באמצעות הטלפון?

מוקד התמיכה הטלפוני של המסלקה הפנסיונית, מסייע ללקוחות בדרכי ההתחברות לאתר ובמתן מענה כללי על השירות. לאור הרגישות הרבה שבאבטחת המידע הפנסיוני של כל אחד מאתנו, נציגי מוקד השירות לא יוכלו להעביר מידע על חסכונות או נתונים אישיים אחרים. בנוסף, בנוגע להסברים לגבי המידע, החוק מחייב את המסביר להיות בעל רישיון משווק או יועץ פנסיוני. נציגי מוקד השירות אינם סוכנים או יועצים מורשים ועל כן אנו ממליצים לפנות לסוכן הביטוח או היועץ הפנסיוני שלך על מנת לקבל הסברים על המידע אשר מתקבל מן האתר.

מתוך אתר המסלקה הפנסיונית

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.