• IBI השקעות חובר לאלקטרה נדל"ן – יגייס 10.5 מיליון דולר להשקעה במולטי-פאמילי

IBI השקעות חובר לאלקטרה נדל"ן – יגייס 10.5 מיליון דולר להשקעה במולטי-פאמילי

בית ההשקעות פרסם תשקיף לציבור להשקעה בנכס בעיר דאלאס, שבו תחזיק אלקטרה נדל"ן ב-50.5% סכום המינימום להשקעה יעמוד על 25,000 דולר  התשואה השנתית מוערכת ב 9.7%

בית ההשקעות אי.בי.אי (IBI) מפרסם הבוקר (א') תשקיף שבו יציע לציבור להשקיע במקבץ מולטי פאמילי בעיר דאלאס – בשותפות עם הקרן השנייה שמקימה חברת אלקטרה נדל"ן.

עבור IBI מדובר בכניסה לפעילות חדשה המתמקדת בהשקעה בנכסי נדל"ן מניבים לצד חברות הפועלות בתחום הנדל"ן בארץ ובעולם, שיהיו שותפי השקעה בנכסים. התשקיף שמפרסם IBI הוא עבור שותפות השקעה ראשונה המוצעת לציבור הנעשית בנכס מניב, בסמוך לדאלאס טקסס. הנכס האמור הוא מקבץ מגורים (Multifamily) בן 334 יחידות דיור שנבנה ב- 2012, אחוז התפוסה בו עומד על כ- 95%.

עלות הפרויקט עומדת כ- 50 מיליון דולר הכוללים גם את תקציב השבחת הנכס. החברה שפרסמה את התשקיף תגייס מהציבור כ-10.5 מיליון דולר. הקרן של אלקטרה נדל"ן העמידה סכום נוסף של כ-10 מיליון דולר ויתרת המימון, כ-30 מיליון דולר, תינתן מהלוואה שתילקח מבנק אמריקאי.

סכום המינימום להשקעה בפרויקט למשקיע מהציבור יעמוד על 25,000 דולר. דמי השכירות השוטפים יחולקו למשקיעים אחת לרבעון לאורך תקופת ההחזקה. בתום תקופת ההשקעה, צפויים המשקיעים לקבל את יתרת הקרן, בתוספת התשואה שהושגה. לפי האמור בתשקיף, השותפות צופה כי התשואה השנתית הצפויה (IRR) תעמוד על כ-9.7% (דולרית) למשקיע לפני מס. הכוונה היא לסיים את הגיוס בחודש הקרוב. דמי הניהול בפרויקט יעמדו על כ- 1% מהיקף ההשקעה לאורך חיי הפרויקט בתוספת החזר הוצאות חד פעמיות.

ב-IBI אמרו שמדובר בנכס מודרני שנבנה בסטנדרט בניה גבוה וכולל שטחים ציבוריים לשימוש הדיירים: בריכה, חדר כושר, מועדון דיירים ועוד. הנכס נמצא במיקום אסטרטגי, בסמוך למרכזי תעסוקה גדולים ומשום כך אטרקטיבי למגוון רחב של דיירים.

אלקטרה נדל"ן מנהלת, באמצעות חברות שבבעלותה בארה"ב, אלפי דירות להשכרה בטקסס, פלורידה, ג'ורג'יה וקרולינה, בשווי מצרפי של למעלה מ- כ-3 מיליארד דולר.

חברת הניהול מקבוצת אלקטרה החלה בהטמעת המודל העסקי הכולל שיפוץ ושדרוג יחידות הדיור והאזורים הציבוריים במטרה להגדיל משמעותית את הרווח התפעולי של הנכס (NOI). תקופת ההחזקה בנכס צפויה לעמוד על כחמש שנים. מנהל הפעילות בעסקה הוא מתן לייבה שניהל ב- 5 השנים האחרונות את פעילות הנדל״ן עבור הלקוחות המוסדיים של אי.בי.אי. עורכי הדין שליוו את העסקה הם תמר לוז ואורן וולפין ממשרד גולדפרב זליגמן.

חזי שטרנליכט, 23/12/2018, כלכליסט

מאמרים כללי

 • מהי המסלקה הפנסיונית?

  המסלקה הפנסיונית, הפועלת מתוקף יוזמה של משרד האוצר ובפיקוחו, מציעה פלטפורמה דיגיטלית היוצרת שדרוג משמעותי בשוק החיסכון הפנסיוני. באמצעות המסלקה הפנסיונית יכול כל אזרח במדינת ישראל לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים הצבורים לזכותו. המסלקה מיועדת להעברת מידע מכלל גופי הביטוח, הפנסיה והגמל לציבור החוסכים ולקהל סוכני הביטוח והיועצים הפנסיונים. בעתיד, תאפשר המסלקה הפנסיונית, גם העברת כספים וביצוע פעולות במוצרים הפנסיונים. המסלקה מציעה ממשק מאובטח וידידותי למשתמש אשר צפוי להגביר את התחרותיות והשקיפות בשוק החיסכון הפנסיוני ולהפוך את המידע על החסכונות הפנסיונים שלנו לנגישים מתמיד.

 • האם חייב להיות קשר טוב בין הורים והילדים בכדי שהם ירשו אלו את אלו?

  החוק מאד ברור- החוק אינו אומר שחייב להיות קשר בין ההורים וילדיהם בכדי שהם ירשו אלו את אלו. החוק לא קובע שיש חובה במערכת יחסים טובה בכלל כדי לרשת את בן הזוג.

 • האם ניתן למשוך כספים מקופת גמל ללא מס גם אם טרם הגעתי לגבי 60?

  כן, ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפי תנאים מסוימים (ראה מידע מלא במאמרים כללי), עבור קופות עם צבירות עד 8000 ₪ שאינן פעילות בהליך מהיר וללא מס.

 • מהם הסכנות בהענקת מתנות לילדים, למה צריך להיות מודעים?

  1. העברה רצונית של הרכוש על ידי הילדים – הגנה מפני נוכלים ושאר "רוצי טובתם" 2. העברה לא רצונית של הרכוש על ידי הילדים – גירושין, נושים. 3. פטירה של הילדים – הורשה

 • מהו חוק תיקון דיני המשפחה (מזונות)?

  על פי חוק תיקון דיני המשפחה אדם חייב במזונות שאר בני משפחתו. (רלוונטי ביותר במצבי סיעוד שבה העלות הטיפול השוטפת היא גדולה מאד. עולה השאלה מי יממן את העלות?).

צרו קשר

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים,
נא השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

 • שם
 • דוא"ל
 • טלפון
 • נושא
אין לראות באתר זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מוצר ביטוח או מוצר פיננסי כלשהו או תחליף לייעוץ, המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל לקוח, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני (2018) בע"מ, הנה חברה בעלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, העוסקת בשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני משווקת את מוצריהם של מגוון גופים מוסדיים המפורטים באתר החברה. יוסי פיצחדזה סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת זיקה, כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני), תשס"ה-2005, למוצרים פנסיונים המשווקים על-ידה והיא עשויה להעדיף מוצרים אלה בעת מתן שירות ללקוח.